Fortuna 1 Liga: Przełamanie Bruk-Bet Termaliki. Zasłużone zwycięstwo

Bruk-bet Termalica Nieciecza wygrał piąty mecz w obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na inaugurację 16. kolejki Fortuna 1 Ligi Apklan Resovię 3:0 (3:0). Wszystkie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie spotkania. Dzięki pierwszej wygranej od sierpnia, "Słonie" awansowały na siódmą lokatę w tabeli. Rzeszowianie plasują się natomiast na 14. miejscu.

Kibice gospodarzy nie musieli długo czekać na bramkę swoich piłkarzy. Już w piątej minucie spotkania Andrej Kadlec dośrodkował wprost na głowę Artema Polyarusa, a ten nie miał żadnych problemów, żeby umieścić piłkę w siatce.

Kwadrans później na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:0. Mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Tomas Poznar. Jego precyzyjnego strzału nie był w stanie obronić Branislav Pindroch.

Piłkarze prowadzeni przez Radoslava Latala nie zamierzali spuszczać z tonu. Po raz kolejny z prawej strony dośrodkował Kadlec, piłkę przedłużył Adam Radwański, a dzieła zniszczenia dokonał Maciej Ambrosiewicz.

W drugiej połowie nieznaczną inicjatywę przejęli piłkarze Apklan Resovii, ale nie potrafili udokumentować jej trafieniem. Z kolei gospodarze w pełni kontrolowali przebieg spotkania, ostatecznie zwyciężając 3:0.

To pierwsze zwycięstwo "Słoni" od ponad dwóch miesięcy. Co ciekawe, wówczas również okazali się lepsi od ekipy z Rzeszowa, wygrywając na własnym stadionie ze Stalą 2:1.

Dzięki triumfowi, podopieczni Latala awansowali na siódmą lokatę w tabeli. Z kolei Apklan Resovia zajmuje 14. pozycję w Fortuna 1 Lidze.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Apklan Resovia 3:0 (3:0)

Bramki: Artem Polyarus 5, Tomas Poznar 22, Maciej Ambrosiewicz 32