NHL: Kolejne zwycięstwo Bruins

Hokeiści Boston Bruins wygrali siódmy mecz w sezonie i przy zaledwie jednej porażce mają najlepszy bilans w lidze NHL. Tym razem pewnie pokonali u siebie Detroit Red Wings 5:1.

To był udany wieczór dla powracającego po kontuzji biodra Brada Marchanda, który w swoim pierwszym meczu w tym sezonie zdobył dwa gole i miał asystę. Premierowe trafienie w obecnych rozgrywkach w zespole gospodarzy zaliczył także Craig Smith. Bruins wygrali czwarty mecz z rzędu. Mieli jednak nieco ułatwione zadanie, bowiem sześć z ośmiu dotychczasowych spotkań rozegrali we własnej hali. Odnieśli w nich komplet zwycięstw.

Prezent na 27. urodziny sprawił sobie Leon Draisaitl, który na niespełna minutę przed końcem spotkania celnym strzałem zapewnił Edmonton Oilers wyjazdowe zwycięstwo z Chicago Blackhawks 6:5. Mecz był bardzo zacięty. W jego trakcie żadnej z drużyn nie udało się wypracować dwubramkowej przewagi i gdy wydawało się, że kibice obejrzą dogrywkę, niemiecki gwiazdor przechylił szalę na stronę gości. Drugim w tym sezonie hat-trickiem popisał się kapitan Oilers Connor McDavid.

W lidze nie ma już zespołów bez zwycięstwa. Jako ostatni z sukcesu cieszyli się hokeiści Vancouver Canucks, którzy pokonali na wyjeździe Seattle Kraken 5:4, a ich trener Bruce Boudreau doczekał się w końcu 600. zwycięstwa w NHL. Gospodarze słabo radzą sobie w tym sezonie na własnym lodzie - z pięciu spotkań wygrali tylko jedno.