PlusLiga: Indykpol AZS ograł BBTS

Siatkarze Indykpolu AZS odnieśli czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi.

Indykpol AZS Olsztyn pokonał 3:0 drużynę BBTS Bielsko-Biała w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi od beniaminka i odnieśli czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie.

Gospodarze bardzo szybko uzyskali wyraźną przewagę w pierwszym secie (8:2) i nie zwalniali tempa. Uzyskali w tej partii imponującą skuteczność w ataku – 87% (13/15), lepiej prezentowali się w polu zagrywki i popełnili mniej błędów od rywali. Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętowała pomyłka siatkarza BBTS w ataku (25:17).

W drugiej odsłonie gospodarze nadal byli bardzo skuteczni w ataku (tym razem "tylko" 67%), punktowali przeciwników zagrywką (4–0) i znów pewnie wygrali. W środkowej części seta różnica była już wyraźna – po asie serwisowym Karola Butryna Indykpol AZS prowadził 17:8. To oznaczało dla olsztynian spokojną końcówkę i pewne zwycięstwo 25:15.

Set numer trzy był nieco bardziej wyrównany od poprzedniego. Przyjezdni dotrzymywali rywalom kroku do stanu 9:8, ale i w kolejnych akcjach przewaga olsztynian nie była wyraźna (15:13). Później jednak gospodarze odskoczyli (20:14) i znów mogli kontrolować sytuację w końcówce. Butryn wywalczył piłkę meczową asem serwisowym, a po chwili skuteczny atak Bartłomieja Lipińskiego zakończył to spotkanie (25:18).

Skrót meczu Indykpol AZS - BBTS:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (14), Bartłomiej Lipiński (11) – Indykpol AZS; Jake Hanes (10) – BBTS. Gospodarze lepsi w każdym elemencie; lepiej punktowali zagrywką (9–1), blokiem (6–2), byli skuteczniejsi w ataku (67%–40%) i popełnili mniej błędów. MVP: Karol Butryn (8/11 = 73% skuteczności w ataku + 5 asów serwisowych + 1 blok).

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:18)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.
BBTS: Konrad Formela, Wojciech Siek, Jake Hanes, Roland Gergye, Dawid Woch, Radosław Gil – Bartosz Fijałek (libero) oraz Dominik Teklak (libero), Radosław Puczkowski, Jakub Urbanowicz, Daulton Sinoski, Pierre Pujol, Adrian Hunek. Trener: Harry Brokking.

Wyniki meczów 6. kolejki PlusLigi:

2022-10-28: GKS Katowice – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (23:25, 25:16, 20:25, 25:21, 15:11)
2022-10-28: Cuprum Lubin – Barkom-Każany Lwów 3:2 (22:25, 18:25, 25:12, 25:17, 15:10)
2022-10-29: PGE Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 11:25)
2022-10-29: Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:18)
2022-10-29: Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-30: PSG Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-30: LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).