Rewelacyjna Puszcza Niepołomice znów liderem Fortuna 1 Ligi

Puszcza pokonała Skrę.

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali u siebie Skrę Częstochowa 3:0 w 16. kolejce i wrócili na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. To szóste zwycięstwo tego zespołu w ośmiu ostatnich meczach. Natomiast Skra poniosła siódmą porażkę z rzędu.

Wynik poniedziałkowego spotkania został ustalony już do przerwy. Bramki zdobyli kolejno: Jakub Bartosz, Hubert Tomalski i Lucjan Klisiewicz.

Puszcza jest rewelacją obecnego sezonu zaplecza ekstraklasy. Drużyna pracującego tutaj od sierpnia 2015 roku trenera Tomasza Tułacza z dorobkiem 33 punktów prowadzi w tabeli.

Wyprzedza o dwa ŁKS Łódź, który dzień wcześniej - w szlagierze 16. kolejki - pokonał u siebie Arkę 3:1, choć przegrywał już od drugiej minuty, a wkrótce potem gdynianie nie wykorzystali rzutu karnego.

Skrót meczu Puszcza - Skra:

Trzeci Ruch Chorzów zgromadził 30 punktów, a czwarta Arka i piąty Chrobry Głogów - po 27. Dla Skry poniedziałkowa porażka jest siódmą z rzędu. Drużyna z Częstochowa zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 14 punktów.

Puszcza Niepołomice – Skra Częstochowa 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Jakub Bartosz (1), 2:0 Hubert Tomalski (29), 3:0 Lucjan Klisiewicz (42).

Żółte kartki: Hubert Tomalski, Artur Siemaszko (Puszcza), Kamil Lukoszek (Skra).

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).