PlusLiga: PSG Stal rozbiła Indykpol AZS

Siatkarze Stali Nysa wygrali już pięć meczów w obecnym sezonie.

W pierwszym środowym meczu 7. kolejki PlusLigi PSG Stal Nysa pewnie wygrała z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0. Siatkarze trenera Daniela Plińskiego wygrali piąty mecz w obecnym sezonie i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando gospodarzy (9:4). W środkowej części seta olsztynianie próbowali nawiązać walkę, ale Stal obroniła przewagę i miała komfortową sytuację w końcówce. W ostatniej akcji seta olsztynianie zepsuli zagrywkę (25:20). Siatkarze Stali lepiej prezentowali się w polu zagrywki, popełnili też zdecydowanie mniej błędów własnych (4–11).

Druga odsłona to początkowo wyrównana gra obu ekip (8:8, 14:14). Później olsztynianie odskoczyli na trzy oczka – po ataku Robberta Andringi było 15:18. Gospodarze odpowiedzieli jednak serią wygranych akcji (22:18), grali skutecznie w ataku, punktowali blokiem i całkowicie przejęli inicjatywę. Wynik na 25:19 ustalił skutecznym atakiem Wassim Ben Tara.

W trzeciej partii trener olsztynian zmienił atakującego (Jan Król za Karola Butryna), ale jej przebieg był podobny do poprzedniego seta. Wyrównana walka do stanu 15:15 i odjazd gospodarzy. Stali znów pomogła dobra zagrywka – asami popisali się Kento Miyaura (17:15) i Ben Tara (19:16). W końcówce utrzymali przewagę. Zepsuta zagrywka rywali dała im piłkę meczową, a po chwili Kamil Kwasowski zamknął mecz skutecznym atakiem (25:20).

Skrót meczu PSG Stal - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Wassim Ben Tara (22), Michał Gierżot (11), Kamil Kwasowski (10) – PSG Stal; Karol Butryn (9), Taylor Averill (9) – Indykpol AZS. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, zdecydowanie lepiej punktowali zagrywką (6–1) i blokiem (11–4). MVP: Kamil Kwasowski (9/15 = 60% skuteczności w ataku + 1 blok).

PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)

PSG Stal: Kamil Kwasowski, Nicolas Zerba, Wassim Ben Tara, Michał Gierżot, Jakub Abramowicz, Tsimafei Zhukouski – Kamil Dembiec (libero) oraz Zouheir El Graoui, Kento Miyaura, Szymon Biniek (libero), Rafał Buszek. Trener: Daniel Pliński.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Josua Tuaniga – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Kamil Szymendera, Kuba Hawryluk (libero), Jan Król. Trener: Javier Weber.

Wyniki meczów 7. kolejki PlusLigi:

2022-11-01: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)
2022-11-01: Barkom-Każany Lwów – PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:23, 25:23, 16:25, 15:13)

2022-11-01: Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:20, 27:25)
2022-11-02: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)
2022-11-02: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (środa, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-02: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (czwartek, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-03: BBTS Bielsko-Biała – LUK Lublin (czwartek, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport).