PlusLiga: Siatkarze Ślepska wygrali z Cuprum

Ślepsk - Cuprum 3:1.

W spotkaniu otwierającym 7. kolejkę PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki wygrał z Cuprum Lubin 3:1. To czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza w obecnym sezonie.

Premierowa partia od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie znaczącą zaliczkę (10:4). Mieli wyraźną przewagę w ataku, lepiej prezentowali się też w przyjęciu. W efekcie w środkowej części seta utrzymywali zaliczkę. Na domiar złego dla gości, przy stanie 19:12 urazu doznał Florian Krage. Ślepsk pewnie zmierzał po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Bartosz Filipiak (25:19).

W drugim secie role się odwróciły. Tym razem inicjatywę mieli siatkarze Cuprum, którzy w środkowej części seta uzyskali wyraźną przewagę – po asie serwisowym Grzegorza Pająka było 11:16. Gospodarze ułatwili zadanie lubinianom, popełniając sporo błędów. W końcówce ekipa Cuprum dominowała, a wynik na 15:25 ustalił Moustapha M'Baye uderzeniem ze środka (15:25).

Gra obu ekip mocno falowała, tak było również w trzeciej odsłonie. Lepiej zaczęli lubinianie (6:9), gospodarze odrobili jednak straty (14:14) i przejęli inicjatywę (19:15). Przyjezdni nie rezygnowali, złapali kontakt (19:18), ale końcówka toczyła się pod dyktando ekipy Dominika Kwapisiewicza. Asa dołożył Adrian Buchowski, a Andreas Takvam zamknął seta skutecznym atakiem (25:20).

Set numer cztery przyniósł wyrównaną grę obu ekip, a wynik długo oscylował wokół remisu (6:6, 14:14). Skuteczny atak Pawła Halaby i dwa punktowe bloki pozwoliły gospodarzom odskoczyć na trzy oczka (18:15). Rywale nie rezygnowali, ale Ślepsk utrzymywał przewagę. Takvam wywalczył piłkę meczową (24:20), jeszcze asem odpowiedział Jakub Ziobrowski, ale w kolejnej akcji Buchowski zakończył rywalizację (25:22).

Skrót meczu Ślepsk - Cuprum:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (21), Paweł Halaba (15), Cezary Sapiński (12), Andreas Takvam (12) – Ślepsk; Jakub Ziobrowski (13), Ilia Kovalov (13), Wojciech Ferens (10), Paweł Pietraszko (10) – Cuprum. MVP: Bartosz Filipiak (16/29 = 55% skuteczności w ataku + 2 asy + 3 bloki).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)

Ślepsk: Matias Sanchez, Miran Kujundžić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Przemysław Smoliński, Adrian Buchowski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Cuprum: Grzegorz Pająk, Ilia Kovalov, Florian Krage, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko – Kamil Szymura (libero) oraz Moustapha M'Baye, Jakub Ziobrowski, Maciej Sas (libero), Kajetan Kubicki, Dominik Czerny. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 7. kolejki PlusLigi:

2022-11-01: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 15:25, 25:20, 25:22)
2022-11-01: Barkom-Każany Lwów – PGE Skra Bełchatów (wtorek, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-01: Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom (wtorek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-02: PSG Stal Nysa – Indykpol AZS Olsztyn (środa, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-02: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (środa, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-02: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice (czwartek, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-03: BBTS Bielsko-Biała – LUK Lublin (czwartek, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport).