PlusLiga: PGE Skra rozbita przez Projekt! Siatkarski nokaut w Bełchatowie

Projekt pewnie wygrał z PGE Skrą.

W meczu 6. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów przegrała z Projektem Warszawa 0:3. Siatkarze ze stolicy, po słabym początku sezonu, w tym meczu osiągnęli bardzo dobrą dyspozycję i pewnie ograli przeciwników.

Spotkanie rozpoczął dwoma asami serwisowymi Mateusz Bieniek, a po chwili PGE Skra prowadziła 4:0. Goście błyskawicznie odrobili straty (4:4), a później przejęli inicjatywę. Po serii pięciu wygranych przez Projekt akcji było 8:12. Gospodarze mieli problemy z przyjęciem zagrywki, a rywale dokładali punkty blokiem i nie popełniali błędów w ataku. W efekcie odskoczyli rywalom (13:21) i w końcówce kontrolowali sytuację. Zepsuta zagrywka bełchatowian ustaliła wynik na 17:25.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. W środkowej części seta przewagę uzyskali siatkarze Projektu, którzy po skutecznym ataku Igora Grobelnego odskoczyli na trzy oczka (14:17). Bełchatowianie odrobili straty (19:19), pojawiły się emocje i to nie tylko sportowe – zagotowało się pod siatką i arbiter Wojciech Maroszek pokazał obu drużynom po żółtej kartce. Końcówka przebiegła po myśli siatkarzy Projektu, a w ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Linus Weber (23:25).

W trzecim secie siatkarze ze stolicy znokautowali rywali. Popisali się serią dziesięciu wygranych akcji od stanu 7:8 do 7:18, a ekipa z Bełchatowa była zupełnie bezradna. Końcówka seta pod kontrolą Projektu. Andrzej Wrona wywalczył piłkę meczową, a Jakub Kowalczyk zamknął spotkanie asem serwisowym (11:25).

Skrót meczu PGE Skra - Projekt:

Najwięcej punktów: Aleksandar Atanasijević (14), Filippo Lanza (14) – PGE Skra; Igor Grobelny (22), Linus Weber (10), Kevin Tillie (8) – Projekt. Goście skuteczniejsi w ataku i lepiej punktowali zagrywką (2–10). MVP: Igor Grobelny (17/21 = 81% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 3 bloki).

PGE Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 11:25)

PGE Skra: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Filippo Lanza – Kacper Piechocki (libero) oraz Wiktor Musiał, Lukas Vasina. Trener: Joel Banks.
Projekt: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dawid Pawlun, Jakub Kowalczyk, Dominik Jaglarski (libero). Trener: Roberto Santilli.

Wyniki meczów 6. kolejki PlusLigi:

2022-10-28: GKS Katowice – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (23:25, 25:16, 20:25, 25:21, 15:11)
2022-10-28: Cuprum Lubin – Barkom-Każany Lwów 3:2 (22:25, 18:25, 25:12, 25:17, 15:10)
2022-10-29: PGE Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 11:25)
2022-10-29: Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-29: Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-30: PSG Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-30: LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).