Kacper Piechocki po klęsce Skry z Projektem: To nie był nasz dzień

Siatkówka
Kacper Piechocki po klęsce Skry z Projektem: To nie był nasz dzień
fot. PAP/Roman Zawistowski
PGE Skra przegrała z Projektem.

– To nie był nasz dzień. Ten mecz zamazuje prawdziwy obraz naszego zespołu – przyznał po porażce z Projektem Warszawa 0:3 siatkarz PGE Skry Bełchatów Kacper Piechocki.

W rozegranym w sobotę w Bełchatowie meczu 6. kolejki PlusLigi gospodarze doznali niespodziewanej porażki. Zaskakujące były rozmiary przegranej wyżej notowanego w tabeli zespołu, który tylko w drugim secie nawiązał walkę z drużyną z Warszawy. Siatkarze Projektu zwyciężyli w nim 25:23, a w dwóch pozostałych partiach rozgromili wręcz PGE Skrę (25:17 i 25:11).

 

Zobacz także: Indykpol AZS ograł BBTS

 

Jak przyznał Piechocki, to nie był dzień zespołu z Bełchatowa.

 

– Nie szło nam dziś. Ciężko wskazać jedną rzecz, dlaczego tak się stało. Było nam ciężko wywalczyć każdy punkt. Trzeba to przełknąć i pracować dalej. Tak jak po wygranych nie ma co się nimi zadowalać, tak po przegranych nie można być długo załamanym. Przed nami wkrótce szansa na odkucie się – powiedział libero PGE Skry.

 

Przyjmujący Dick Kooy dodał, że przyczyną przegranej była utrata pewności siebie.

 

– Zaczęliśmy dobrze, ale z czasem straciliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Popełnialiśmy proste błędy, które nie przydarzały nam się wcześniej. Bierzemy tę porażkę na siebie, wiemy jednak, że możemy i musimy grać lepiej. Jeszcze dużo grania przed nami i z takich lekcji trzeba wyciągać naukę – tłumaczył Holender.

 

Piechocki wskazał, że mimo dotkliwej porażki, w tym sezonie w grze swojej drużyny widzi wiele powodów do optymizmu.

 

– Pomijając to spotkanie wyglądamy naprawdę bardzo fajnie. Przede wszystkim jesteśmy drużyną. Dobrze nam się ze sobą spędza czas, pracuje i gra. Dobra jest relacja pomiędzy trenerem a nami. Dzisiejszy występ zamazuje prawdziwy obraz naszego zespołu, ale pracujemy spokojnie dalej i w następnym spotkaniu pokażemy naszą siatkówkę – zadeklarował 26-letni zawodnik.

 

Skrót meczu Skra - Projekt: 

 

 

Po sobotnim meczu oba zespoły mają taki sam bilans trzech zwycięstw i trzech porażek. Już we wtorek bełchatowianie zagrają w Krakowie z ukraińskim Barkom-Każany Lwów, a Projekt podejmie Cerrad Eneę Czarnych Radom.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie