Kamil Semeniuk wypowiedział się na temat stanu zdrowia Wilfredo Leona

Siatkówka
Kamil Semeniuk wypowiedział się na temat stanu zdrowia Wilfredo Leona
fot. Cyfrasport
Kamil Semeniuk wypowiedział się na temat stanu zdrowia Wilfredo Leona

- Wilfredo czuje się już dobrze - powiedział Kamil Semeniuk. Polski siatkarz w magazynie #7Strefa wypowiedział się na temat m.in. ostatniego wypadku Leona podczas finału siatkarskiego Superpucharu Włoch.

Zespół Semeniuka i Leona - Sir Safety Susa Perugia - zwyciężył w rywalizacji o Superpuchar Włoch siatkarzy. Były zawodnik Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powiedział, jak z jego perspektywy wyglądał ten turniej. 

 

- To był dla nas trudny turniej. Dawaliśmy z siebie bardzo dużo w każdym spotkaniu. Nie było łatwo zagrać półfinał i następnego dnia rywalizować w kolejnym starciu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego sukcesu. To nie był nasz najlepszy poziom, ale najważniejsze, że wygraliśmy - stwierdził. 

 

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy sezon Semeniuka w barwach włoskiego klubu. Polak opowiedział, jak wyglądały jego pierwsze tygodnie pobytu na Półwyspie Apenińskim. 

 

- Najpierw byłem przerażony, jak to będzie tutaj wyglądać. Nie mogłem się doczekać, aż zacznę mieszkać we Włoszech. Mimo to w mojej drużynie jest Leon, którego zawsze mogę się o coś zapytać. To na pewno bardzo mi pomogło na początku. Czuje się już jak w domu. Dogaduje się z każdym z chłopaków z drużyny. Cieszę się, że mamy bardzo dobrą atmosferę w zespole. Nie mogę jednak przyzwyczaić się jeszcze do prowadzenia samochodu. Mają trochę inny styl. Zupełnie nie używają kierunkowskazów. Trzeba być cały czas czujnym. Oprócz tego się cieszę. Jest piękna pogoda i ludzie są bardzo mili - ocenił siatkarz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Anastasi o Wilfredo Leonie. "Byłem przerażony"

 

Semeniuk zabrał głos również w sprawie wypadku swojego kolegi z klubu i reprezentacji. Warto przypomnieć, że Leon w finałowym meczu turnieju o Superpuchar Włoch stracił przytomność po upadku, podczas którego uderzył głową w parkiet.

 

- Wilfredo czuje się już dobrze. W czwartek z nami nie trenował. Po takiej sytuacji, gdzie mocno uderzył w parkiet, jest to normalne. Potrzebuje czasu i chwili na odpoczynek. Na ten moment ma się regenerować po tym wydarzeniu - podsumował zawodnik.

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Marek Magiera/AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie