La Liga: Zwycięstwo Barcelony i nietrafiony karny Roberta Lewandowskiego na pożegnanie Gerarda Pique

Gerarda Pique zagrał swój ostatni mecz w barwach Barcelony

FC Barcelona na swoim boisku pokonała zespół UD Almeria 2:0. Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. Było to ostatnie spotkanie Gerarda Pique w barwach katalońskiego zespołu.

Początek spotkania nie potoczył się po myśli ekipy ze stolicy Katalonii. W siódmej minucie sędzia przyznał ekipie "Blaugrany" rzut karny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Lewandowski. Ku zdziwieniu kibiców zgromadzonych na Spotify Camp Nou kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski nie zamienił podarowanej mu szansy na gola. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Na otwarcie wyniku fani "Dumy Katalonii" musieli poczekać do drugiej przerwy.

Pierwszy na listę strzelców w tym starciu w 48. minucie wpisał się Ousmane Dembele. Sergio Buquets popisał się świetnym długim podaniem do francuskiego napastnika. Następnie były zawodnik Borussii Dortmund oszukał dwóch defensorów zespołu UD Almeria i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

Po chwili Barcelona powiększyła swoją przewagę. Ansu Fati oddał mocny strzał na bramkę po dośrodkowaniu w pole karne. Fernando Martinez był w stanie zablokować to uderzenie, ale hiszpański bramkarz nie miał szans obronić dobitki. Futbolówka znalazła się pod nogami Frenkiego de Jonga. Holender bez zawahania oddał strzał i tym samym strzelił drugiego gola w tym spotkaniu.

Pique, dla którego był to ostatni mecz w barwach "Blaugrany", opuścił boisko w 84. minucie. Kibice zgromadzeni na Spotify Camp Nou nagrodzili hiszpańskiego obrońcę owacjami na stojąco. Na twarzy 35-latka było widać wzruszenie, kiedy opuszczał boisko. Jego miejsce na murawie zajął Andreas Christensen. Ostatecznie Barcelona zwyciężyła 2:0.

FC Barcelona - UD Almeria 2:0 (0:0)

Bramki: Ousmane Dembele 48, Frenkie de Jong 62