PlusLiga: Aluron CMC Warta górą w starciu z ekipą BBTS

Siatkarze trenera Michała Winiarskiego pokonali BBTS 3:0.

W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z BBTS Bielsko-Biała 3:0. W drużynie z Zawiercia nie zagrał Uros Kovacević. Spotkanie było debiutem nowego trenera BBTS – Sergieja Kapelusa.

Premierowa odsłona od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy (4:0). Siatkarze z Zawiercia utrzymywali przewagę (13:8, 19:12), lepiej prezentując się w polu zagrywki i popełniając mniej błędów od rywali. Pewne zwycięstwo w tym secie stało się faktem po zepsutej zagrywce gości (25:18).

Druga odsłona była bardziej wyrównana od poprzedniej. Gra nadal toczyła się przy przewadze zawiercian, ale BBTS długo, bo do stanu 20:19, trzymał punktowy kontakt z rywalami. W ekipie beniaminka dobrze prezentował się Jake Hanes. Końcówka potoczyła się jednak po myśli Jurajskich Rycerzy. Popisali się punktową serią, a po asie serwisowym Marcina Walińskiego mieli piłkę setową (24:19). Brakujący punkt dołożył skutecznym atakiem Miłosz Zniszczoł (25:21).

Gospodarze dobrze zaczęli trzecią partię (5:2), później dwa asy serwisowe dołożył Dawid Konarski (11:8), ale ambitni siatkarze z Bielska-Białej nie rezygnowali. Wykorzystali słabszy fragment gry rywali i uzyskali przewagę (13:16, 16:19). Zawiercianie ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego, gdy trzecim asem w tej partii popisał się Konarski (19:19). Seta rozstrzygnęły dwie akcje od stanu 23:23. Dwa skuteczne ataki Bartosza Kwolka rozstrzygnęły seta (25:23) i zakończyły to spotkanie.

Skrót meczu Aluron CMC Warta - BBTS:

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (15), Bartosz Kwolek (10), Miłosz Zniszczoł (10) – Aluron; Jake Hanes (18) – BBTS. W drużynie z Zawiercia nie mógł wystąpić Uros Kovacević, który musiał wylecieć do Serbii w sprawach formalnych. MVP: Miłosz Zniszczoł (8/9 = 89% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok).

Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)

Aluron: Michał Szalacha, Dawid Konarski, Marcin Waliński, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek – Santiago Danani (libero) oraz Michał Kozłowski, Dawid Dulski. Trener: Michał Winiarski.
BBTS: Pierre Pujol, Konrad Formela, Adrian Hunek, Jake Hanes, Roland Gergye, Dawid Woch – Dominik Teklak (libero) oraz Jakub Urbanowicz, Radosław Gil, Daulton Sinoski.Trener: Sergiej Kapelus.

Wyniki meczów 8. kolejki PlusLigi:

2022-11-04: PGE Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 23:25, 21:25)
2022-11-05: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
2022-11-05: Cerrad Enea Czarni Radom – Barkom Każany Lwów 0:3 (20:25, 15:25, 22:25)
2022-11-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:23)
2022-11-06: LUK Lublin – PSG Stal Nysa 3:1 (29:27, 25:20, 19:25, 25:22)
2022-11-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)
2022-11-07: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-07: GKS Katowice – Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).