PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki zwyciężył drugi raz z rzędu

Zimowe
PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki zwyciężył drugi raz z rzędu
Fot. PAP
PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki zwyciężył drugi raz z rzędu

Dawid Kubacki powtórzył wyczyn z soboty i zwyciężył niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Reprezentant Polski wyprzedził Anze Laniska i Mariusa Lindvika. Na ósmym miejscu zmagania ukończył Piotr Żyła.

Kubacki prowadził po pierwszej serii z przewagą 1,2 punktu nad drugim Anze Laniskiem. Na trzeciej lokacie plasował się zdobywca Kryształowej Kuli z zeszłego sezonu - Ryoyu Kobayashi. Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła. Przypomnijmy, że w konkursie zabrakło Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach za nieprzepisowy kombinezon. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MP w łyżwiarstwie szybkim: Czyszczoń i Palka znów najlepsi na długich dystansach

 

Rywalizacja w końcówce drugiej serii stała na bardzo wysokim poziomie. Wszystkich jednak pogodził Kubacki. Polak uzyskał 133,5 metra i wyprzedził o 8,3 punktu drugiego Laniska. Podium uzupełnił Lindvik, a tuż za nim uplasowali się Granerud i Kobayashi. Japończyk jednak niedługo po zawodach został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Ostatecznie Żyła ukończył rywalizację na ósmym miejscu. W drugiej odsłonie zmagań skakał jeszcze Paweł Wąsek, który zajął 23. miejsce. 

 

Za sprawą drugiej wygranej w tym sezonie Kubacki umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Za dwa tygodnie skoczkowie będą rywalizowali w fińskiej Ruce.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie