ME piłkarek ręcznych: Polki zaskoczyły! Biało-Czerwone górą w meczu z Hiszpanią

Piłka ręczna
Polki pokonały Hiszpanki

Polska pokonała Hiszpanię 22:21 w swoim drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. Biało-Czerwone tym samym sięgnęły po swoje pierwsze zwycięstwo podczas tegorocznego czempionatu.

Na początku spotkania Polki wyszły na prowadzenie. Głównie dzięki dobrej defensywie Biało-Czerwone były w stanie odskoczyć przeciwniczkom na dwie bramki. Mimo to po chwili to zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego przejęły inicjatywę na boisku. Hiszpanki zdobyły cztery bramki z rzędu, tym samym zapewniając sobie prowadzenie.

Przez pierwsze pół godziny oba zespoły prezentowały podobny poziom. Nic zatem dziwnego, że zawodniczki na przerwę schodziły przy wyniku 2:2. Jedną z kluczowych postaci w pierwszej połowie starcia z Hiszpankami była Monika Kobylińska, która była motorem napędowym większości akcji ofensywnych polskiego zespołu.

Drugą połowę dobrze dla reprezentacji Polski rozpoczęła Natalia Nosek. Pochodząca z Krakowa piłkarka ręczna popisała się swoimi umiejętnościami i pewnym rzutem dała 13. trafienie Biało-Czerwonym. Na dziesięć minut przed końcem spotkania podopieczne Arne Senstada przegrywały czterema trafieniami. Mimo to były w stanie wrócić do gry. Bramkę, która dała Polkom prowadzenie, zdobyła Aneta Łabuda. Polska drużyna wygrała ostatecznie 22:21.

Tym samym ekipa Biało-Czerwony sięgnęła po swoje pierwsze zwycięstwo podczas tegorocznego czempionatu na Starym Kontynencie. Przez to obecnie polska drużyna plasuje się na drugim miejscu w grupie D.

Polska - Hiszpania 22:21 (12:12)

MVP: Monika Kobylińska