Formuła 1: Bolid Michaela Schumachera stał się najdroższym w historii

Moto
Formuła 1: Bolid Michaela Schumachera stał się najdroższym w historii
fot. PAP
Bolid Ferrari, prowadzony przez Michaela Schumachera, został sprzedany na aukcji za 13 milionów franków szwajcarskich.

Bolid Ferrari, prowadzony w 2003 roku przez siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Niemca Michaela Schumachera, został sprzedany na aukcji za 13 milionów franków szwajcarskich (ok. 62 mln zł).

Jak obwieścił przedstawiciel domu aukcyjnego Sotheby's po sprzedaży, model F2003-GA Chassis 229, w którym Schumacher wygrał pięć wyścigów w 2003 roku, stał się najdroższym w historii bolidem F1.

 

Schumacher wystąpił w 306 wyścigach Grand Prix Formuły 1 w latach 1991-2012, z przerwą od 2007 do 2009 roku. Wygrał 91 razy, co do niedawna było rekordem wszech czasów. Przed dwoma laty osiągnięcie to poprawił Brytyjczyk Lewis Hamilton, który dotychczas triumfował 103-krotnie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Formuła 1: Ostatni sprint odbędzie się w Sao Paulo

 

W grudniu 2013 roku Niemiec miał poważny wypadek na nartach - przewrócił się i mocno uderzył kaskiem w skałę. Został przewieziony do szpitala, gdzie z powodu obrażeń mózgu wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Według nieoficjalnych relacji do dziś jest sparaliżowany i niezdolny do samodzielnego funkcjonowania, ale jego rodzina nie mówi o stanie jego zdrowia publicznie.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie