PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom pokonani przez Ślepsk Malow Suwałki po tie-breaku

Cerrad Enea Czarni Radom pokonani przez ekipę Ślepsk Malow Suwałki

Cerrad Enea Czarni Radom zostali pokonani na wyjeździe przez Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (25:23, 29:31, 25:20, 25:23, 17:19). Tym samym siatkarze klubu z Radomia przegrali piąte ligowe starcie z rzędu.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie sporej przewagi. Gra toczyła się punkt za punkt. Mimo to siatkarze Czarnych Radom byli w stanie sięgnąć po zwycięstwo w tej partii (25:23). Ostatni punkt w tym secie skutecznym atakiem zdobył Bartłomiej Lemański.

W kolejnej odsłonie tego meczu oba zespoły ponownie prezentowały bardzo zbliżony poziom. Do końca partii nie było wiadomo, która drużyna przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po grze na przewagi gospodarze wygrali drugiego seta 31:29 i tym samym doprowadzili do wyrównania.

Trzecia część tego czwartkowego starcia była już bardziej jednostronna. Na boisku zaczęli dominować zawodnicy ekipy Ślepsk Malow Suwałki. Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Bartosz Filipiak, który w ciągu trzech części tego spotkania był w stanie zdobyć aż 22 punkty. Czarni Radom przegrali trzeciego seta 20:25.

Mimo to siatkarze klubu z Radomia byli w stanie wrócić do gry. Czwarta część tego spotkania należała do nich. Zwyciężyli 25:23, czym doprowadzili do tie-breaka. W ostatniej części spotkania lepsi okazali się gospodarze (19:17). Tym samym ekipa Cerrad Enea Czarnych Radom przegrała piąte ligowe starcie z rzędu.

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Carni Radom 3:2 (23:25, 31:29, 25:20, 23:25, 19:17)

MVP: Paweł Halaba

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Miran Kujundzic, Matias Sanchez, Cezary Sapiński, Andreas Takvam - Mateusz Czunkiewicz (libero), Adrian Buchowski, Łukasz Rudzewicz, Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski.

Cerrad Enea Czarni Radom: Bartłomiej Lemański, Piotr Łukasik, Damian Schulz, Sebastian Warda, Bartosz First, Paweł Woicki - Mateusz Masłowski (libero), Mauricio Borges, Daniel Gąsior, Wiktor Nowak, Paweł Rusin.