Tauron Liga: ŁKS Commercecon Łódź po raz trzeci bez straty seta!

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź mają na koncie trzy zwycięstwa.

Siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3 w meczu 3. kolejki Tauron Ligi. Drużyna z Łodzi wygrała trzecie spotkanie bez straty seta i jest liderem tabeli.

Gra obu ekip falowała w premierowej partii. Najpierw przewagę miał ŁKS (5:8), po serii wygranych akcji przewagę uzyskały gospodynie (9:8), a później znów do głosu doszły łodzianki. Przy stanie 12:17 wydawało się, że zmierzają po pewną wygraną, ale sześć kolejnych akcji padło łupem siatkarek Energa MKS (18:17). Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Po asie serwisowym Zuzanny Kuligowskiej było 23:22, ale trzy kolejne akcje padły łupem przyjezdnych. Autowy atak rywalek dał im decydujący punkt (23:25).

W drugim secie, po dobrym początku gospodyń, od stanu 10:8 grała już tylko jedna drużyna. Siatkarki ŁKS rozstrzygnęły seta dwoma punktowymi seriami (10:18, 11:23). Dwa ostatnie punkty wywalczyła Julita Piasecka (12:25). Łodzianki dominowały w tej partii w ataku – miały 68% skuteczności, przy zaledwie 19% rywalek.

Trzecia odsłona to znów wyrównana gra obu zespołów. Gospodynie miały przewagę w początkowych fragmentach (8:5), później jednak inicjatywę znów przejęły łodzianki. Po dwóch asach serwisowych Kamili Witkowskiej było 10:12. Energa MKS trzymała kontakt z rywalkami do stanu 17:18. Siatkarki ŁKS Commercecon wygrały jednak wszystkie kolejne akcje do końca seta! Rywalki nie zdołały zdjąć Zuzanny Góreckiej z pola zagrywki, a w ostatniej akcji meczu popełniły błąd w ataku (17:25).

Najwięcej punktów: Karolina Drużkowska (12) – Energa MKS; Valentina Diouf (17), Klaudia Alagierska-Szczepaniak (14), Zuzanna Górecka (13), Kamila Witkowska (10) – ŁKS Commercecon. Dominacja łodzianek w ataku i bloku (punktowe 4–13, wybloki 10–15). MVP: Zuzanna Górecka (13/23 = 57% skuteczności w ataku).

Energa MKS Kalisz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (23:25, 12:25, 17:25)

Energa MKS: Aleksandra Rasińska, Zuzanna Kuligowska, Karolina Fedorek, Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Katarzyna Wawrzyniak, Aleksandra Wójcik, Natalia Pajdak (libero), Alina Bartkowska. Trener: Marcin Widera.
ŁKS Commercecon: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Kamila Witkowska, Roberta Ratzke, Lana Scuka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer, Natalia Dróżdż, Julita Piasecka. Trener: Alessandro Chiappini.

***

W innym piątkowym spotkaniu Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź pewnie wygrały z IŁ Capital Legionovią Legionowo 3:0. To pierwsze zwycięstwo drużyny trenera Macieja Biernata w obecnych rozgrywkach; drużyna z Legionowa w dotychczasowych meczach nie ugrała nawet seta. MVP: Melis Durul.

Grot Budowlani Łódź - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)

Budowlani: Melis Durul, Monika Fedusio, Adrianna Kukulska, Małgorzata Lisiak, Ewelina Polak, Dominika Sobolska-Tarasova – Justyna Łysiak (libero) oraz Aleksandra Kazała, Justyna Kędziora, Martyna Łazowska. Trener: Maciej Biernat.
Legionovia: Aleksandra Dudek, Aleksandra Jedut, Maryna Mazenko, Dominika Mras, Sonia Stefanik, Maja Szymańska – Klaudia Kulig (libero) oraz Julia Bartczak, Diana Dąbrowska, Marta Duda, Magda Kubas. Trener: Paweł Kowal.