Ostatni sprawdzian Polaków przed mundialem nie na PGE Narodowym. Na stadionie znaleziono usterkę

Piłka nożna

Jeszcze przed wyjazdem na mistrzostwa świata piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się z Chile w meczu towarzyskim. Spotkanie miało odbyć się na PGE Narodowym, jednak piłkarze zagrają na innym stadionie.

Towarzyski mecz Polska - Chile ma być ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed rozpoczynającymi się niedługo mistrzostwami świata w Katarze. Ostatnie starcie polskiej kadry przed wylotem na mundial miało odbyć się na PGE Narodowym. Mimo to okazuje się, że podopieczni Czesława Michniewicza zagrają na innym obiekcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Michniewicz: Widzę, jak Robert Lewandowski żyje reprezentacją

 

Podczas rutynowych badań przeprowadzanych na stadionie wykryto usterkę, przez którą zbliżające się starcie z narodową drużyną Chile nie może zostać rozegrane na Narodowym. Operator PGE Narodowego wydał oświadczenie w tej sprawie.

 

"Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z wykryciem wady, po niezwłocznym uzyskaniu rekomendacji konstruktora przedmiotowej konstrukcji, firmy SBP z siedzibą w Stuttgarcie, jak i jej wykonawcy, włoskiej firmy Cimolai, a także po rekomendacji ekspertów i w trosce o bezpieczeństwo, operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania" - można przeczytać w komunikacie.

 

 

Wedle informacji podanych na stronie Interii, już nie długo kibice mają poznać inne miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz. Prawdopodobnie będzie to stadion Legii Warszawa. 

 

Warto zaznaczyć, że mecz z Chile będzie bardzo ważny, jeżeli chodzi o skład reprezentacji Polski podczas starć na mistrzostwach świata. Głos na ten temat podczas czwartkowej konferencji prasowej zabrał Czesław Michniewicz. 

 

- Mecz towarzyski z Chile będzie ważny, bo da nam odpowiedź, w jakim stopniu na mundialu pomogą nam niektórzy piłkarze. Jan Bednarek i Kamil Glik to piłkarze, którzy nie wiem, w jakiej są obecnie dyspozycji. Od tego jest mecz towarzyski z Chile. Będzie to ważne spotkanie, by otrzymać odpowiedź, w jakim stopniu na mundialu pomogą nam niektórzy piłkarze - ocenił selekcjoner.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie