PlusLiga: Ósme zwycięstwo Asseco Resovii! Mecz niewykorzystanych szans Indykpolu AZS

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali ósme spotkanie w obecnym sezonie PlusLigi.

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi Asseco Resovia pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Goście mieli swoje szanse na zwycięstwo w dwóch pierwszych setach, ale nie zdołali ich wykorzystać. Rzeszowianie wygrali ósmy mecz w obecnym sezonie.

Ważną rolę w pierwszym secie odegrała zagrywka. Spotkanie udanie rozpoczęli olsztynianie (0:2), ale po chwili Asseco Resovia prowadziła 7:3, w czym duża zasługa dwóch asów Jakuba Buckiego. Później kolejny punkt w tym elemencie dołożył Klemen Čebulj (9:4) i wydawało się, że gospodarze wypracowali sobie solidną zaliczkę. Goście odpowiedzieli serią dobrych zagrywek Karola Butryna i złapali kontakt (10:9). Gra się wyrównała i losy seta rozstrzygnęła końcówka. Bucki wywalczył piłkę setową (24:23), goście doprowadzili do gry na przewagi, w której popełnili jednak dwa kosztowne błędy (26:24). Dziwny set, w którym Indykpol AZS lepiej punktował zagrywką, skuteczniej grał w ataku, a jednak przez błędy nie wykorzystał swoich szans.

W drugiej odsłonie przewagę uzyskali olsztynianie (7:10), ale gospodarze odrobili straty w środkowej części – Torey DeFalco posłał asa w sam narożnik i było 15:15. W końcówce rzeszowianie odskoczyli na kilka punktów i po ataku Jana Kozamernika prowadzili 23:19. Jeszcze asami popisali się Butryn i Bartłomiej Lipiński, ale Asseco Resovia dowiozła przewagę do końca. DeFalco ustalił wynik seta na 25:23. Punktowe bloki i błędy własne rywali przesądziły o wygranej gospodarzy w tej partii.

Set numer trzy rozpoczął się od mocnego uderzenia rzeszowian – po dwóch asach DeFalco było 3:0. Przyjezdni szybko odrobili straty i uzyskali przewagę (9:11). Po serii dobrych zagrywek Butryna odskoczyli aż na pięć oczek (16:21), ale nie oznaczało to spokojnej końcówki. Gospodarze ruszyli w pogoń i po asie Thibault Rossarda złapali kontakt z rywalami (22:23). Olsztynianie wywalczyli piłkę setową, ale w kolejnej akcji nie wykorzystali bodaj trzech szans na jej skończenie (jedna z przechodzącej piłki). W kolejnej wymianie Moritz Karlitzek wygrał walkę na siatce i zamknął seta (23:25).

W czwartej odsłonie, po wyrównanym początku, od stanu 10:9 przewagę zaczęli budować rzeszowianie. Odskoczyli na pięć oczek (16:11) i utrzymywali tę zaliczkę w kolejnych akcjach (20:14). W końcówce podopieczni trenera Javiera Webera próbowali nawiązać walkę, choć z powodu urazu boisko musiał opuścić Karlitzek. Gospodarze utrzymali przewagę w końcówce. Zepsuta zagrywka rywali dała im piłkę meczową (24:19), a atak Jakuba Kochanowskiego zakończył to spotkanie (25:20).

Skrót meczu Asseco Resovia - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (22), Jakub Bucki (15) – Asseco Resovia; Bartłomiej Lipiński (16), Karol Butryn (14), Moritz Karlitzek (13), Szymon Jakubiszak (11) – Indykpol AZS. Gospodarze dominowali w bloku (12–2); goście lepiej punktowali zagrywką (8–13, 6 asów Butryna). MVP: Torey DeFalco (18/30 = 60% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 3 bloki).

Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:23, 23:25, 25:20)

Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Thibault Rossard, Maciej Muzaj, Michał Kędzierski. Trener: Giampaolo Medei.
Indykpol AZS: Mateusz Poręba, Josua Tuaniga, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Kamil Szymendera, Robbert Andringa. Kuba Hawryluk (libero), Jan Król. Trener: Javier Weber.

Wyniki meczów 9. kolejki PlusLigi:

2022-11-10: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 31:29, 25:20, 23:25, 19:17)
2022-11-11: Trefl Gdańsk – LUK Lublin 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)
2022-11-12: Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:23, 23:25, 25:20)
2022-11-12: Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-13: Barkom Każany Lwów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-13: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-13: PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-11-14: BBTS Bielsko-Biała – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).