Dobry mecz Semeniuka, powrót Leona. Perugia z kolejną ligową wygraną

Siatkarze Perugii wygrali dziesiąty mecz w tym sezonie (siódmy w lidze) i nadal pozostają niepokonani.

W meczu 7. kolejki Serie A1 siatkarze Gas Sales Bluenergy Piacenza przegrali z Sir Safety Susa Perugia 1:3. Kamil Semeniuk rozegrał dobre zawody. Wilfredo Leon pojawił się na boisku po raz pierwszy po fatalnym upadku w finale Superpucharu, ale wszedł jedynie na pojedyncze akcje w dwóch setach.

Trener Andrea Anastasi, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, w wyjściowym składzie wystawił duet przyjmujących Kamil Semeniuk – Oleg Płotnicki. Reprezentant Polski zagrał dobre spotkanie. Wywalczył 17 punktów (13/27 = 48% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 3 bloki; przyjęcie – pozytywne 47%; zagrał na +6). Wilfredo Leon wszedł na boisko jako zmiennik w drugim i trzecim secie; nie zdobył punktu.

Najwięcej punktów dla ekipy "Block Devils" wywalczył Kamil Rychlicki (19); dziesięć oczek dołożył Płotnicki. W drużynie gospodarzy najlepiej punktował Joandry Leal (19).

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia kontynuują więc zwycięską passę. We wcześniejszych meczach ligowych pokonali: Vero Volley Monza (3:0), Emma Villas Aubay Siena (3:1), WithU Werona (3:0), Pallavolo Padwa (3:1), Cucine Lube Civitanova (3:1) oraz Allianz Milano (3:0). Są zdecydowanym liderem tabeli z dorobkiem 21 punktów (mecze 7–0, sety 21–4). Doliczając dwie wygrane w meczach o Superpuchar Włoch i jedną w Lidze Mistrzów, drużyna z Perugii w obecnym sezonie ma już na koncie dziesięć zwycięstw i nie poniosła jeszcze porażki.

Gas Sales Bluenergy Piacenza – Sir Safety Susa Perugia 1:3 (21:25, 22:25, 25:22, 22:25)