NHL: 300. gol Wheelera uratował Jets

Blake Wheeler z Winnipeg Jets zdobył swojego 300. gola w zawodowej lidze hokeja NHL.

Blake Wheeler z Winnipeg Jets zdobył swojego 300. gola w zawodowej lidze hokeja NHL, doprowadzając do dogrywki w wyjazdowym meczu z Seattle Kraken. Już w 54. sekundzie doliczonego czasu gry trafienie Marka Scheifele'a dało gościom zwycięstwo 3:2.

Występujący przed swoją publicznością Kraken byli bliscy odniesienia dziewiątego zwycięstwa w sezonie. Prowadzili 2:1, jednak pół minuty przed końcem trzeciej tercji otrzymali dwuminutową karę i grający w przewadze Jets na sześć sekund przed końcem doprowadzili do dogrywki. Bohaterem zespołu gości okazał się Wheeler, zaliczając jubileuszowego gola w NHL. Już na początku doliczonego czasu drugie trafienie tego wieczoru zaliczył Scheifele, rozstrzygając losy meczu.

Spośród niedzielnych spotkań jeszcze jedno nie rozstrzygnęło się w trzech tercjach: Minnesota Wild - San Jose Sharks. Gospodarze prowadzili już 2:0 po bramkach Fredericka Gaudreau i Connora Dewara, ale szturm w trzeciej tercji drużyny z San Jose przyniósł efekt w postaci trafień Stevena Lorentza i Nico Sturma. W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się trafić do bramki i o zwycięstwie decydowały karne. Rozstrzygnięcie padło w piątej serii, gdy krążek w siatce Wild umieścił Rosjanin Aleksander Barabanow, a przestrzelił Szwed Joel Eriksson.