MŚ 2022: Angielscy piłkarze narzekają na upał w Katarze

Piłka nożna
MŚ 2022: Angielscy piłkarze narzekają na upał w Katarze
Fot. PAP
Angielscy piłkarze narzekają na upały w Katarze

- Dziś rano było nam bardzo trudno. To była długa sesja treningowa. Jako zespół potrzebowaliśmy tego, aby przyzwyczaić się do upału. To dla nas inne środowisko - powiedział o warunkach klimatycznych panujących w Katarze piłkarz reprezentacji Anglii Conor Coady.

Temperatury w stolicy Kataru, Dausze, w ciągu dnia sięgają ponad 30 stopni. Stadiony, na których będą rozgrywane mecze, są klimatyzowane z wyjątkiem jednego - Stadium 974. Na tym obiekcie Polacy rozegrają dwa mecze w fazie grupowej.

 

– Chcemy się jak najszybciej przyzwyczaić, żebyśmy mogli czerpać z tego radość. Lubię spędzać czas na słońcu. W domu nie mamy go zbyt wiele - dodał obrońca.

 

Upał nie jest jedyną rzeczą, która nie podoba się piłkarzom przybyłym do Kataru. Zawodnik Wolverhampton Wanderers powiedział też, że współczuje kibicom o odmiennej orientacji seksualnej, którzy zbojkotowali mundial nad Zatoką Perską. Homoseksualizm w tym muzułmańskim kraju jest nielegalny.

 

– Według nas piłka nożna jest dla absolutnie wszystkich. Wierzymy w to jako zespół, zawodnicy, a przede wszystkim ludzie. Na tym chcemy się skupić – przekazał obrońca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gary Cahill zakończył karierę. "Spędziłem 20 lat trenując każdego dnia"

 

Kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane zapowiedział, że będzie występować z tęczową opaską na ramieniu w ramach akcji "One Love".

 

– Przybyliśmy do Kataru i szanujemy zasady panujące w tym kraju. Ale opowiadamy się za wartościami, w które wierzymy - stwierdził Coady.

 

James Maddison był jedynym piłkarzem reprezentacji Anglii, który opuścił czwartkowy trening. Pomocnik Leicester City poleciał do Kataru z lekkim urazem, którego doznał 12 listopada w ostatnim meczu ligowym z West Hamem United.

 

Anglicy w mistrzostwach świata zmierzą się w grupie B z Walią, USA i Iranem. 

RI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie