MŚ 2022: Sadio Mane wciąż w Monachium. Trwa walka z czasem

Senegalski piłkarz Bayernu Monachium Sadio Mane pozostał w klubie i leczy kontuzję, w wyniku której opuści pierwsze dwa spotkania z Holandią i Katarem podczas tegorocznych mistrzostw świata - poinformowała Senegalska Federacja Piłki Nożnej (FSF).

Mane doznał urazu 8 listopada podczas meczu Bundesligi, w którym Bayern podejmował Werder Brema (6:1). Opuścił boisko już w 20. minucie. Początkowo wydawało się, że czeka go dłuższa przerwa. W ostatnich dniach diagnozy były bardziej optymistyczne dla skrzydłowego i okazało się, że sprawa nie jest tak bardzo poważna. Selekcjoner reprezentacji Senegalu Aliou Cisse zdecydował się powołać go na katarski turniej.

Według lekarzy najbardziej optymistycznym scenariuszem będzie powrót najlepszego piłkarza Afryki na ostatni mecz fazy grupowej, w którym "Lwy Terangi" zagrają 29 listopada z ekipą Ekwadoru.

Zawodnik Bayernu jest kluczową postacią reprezentacji Senegalu. W ostatnim czasie poprowadził ją do zdobycia Pucharu Narodów Afryki i awansu na mundial w Katarze. W reprezentacji Mane zagrał dotychczas w 92 meczach i zdobył 33 bramki.

Drużyna prowadzona przez Cisse jest już w Katarze i przygotowuje się do turnieju na boisku w Lusail, które graniczy z dużym kompleksem katarskiej piłki ręcznej.

Senegal rozpocznie mistrzostwa świata w grupie A meczem z Holandią w poniedziałek 21 listopada, a cztery dni później zmierzy się z ekipą gospodarzy - Katarem. W obu spotkaniach "Lwy Terangi" będą musiały radzić sobie bez najlepszego zawodnika.