EBL: King Szczecin znów zwycięski

Ciekawy mecz Energa Basket Ligi w Szczecinie! Ostatecznie King okazał się lepszy od Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk - 88:77.

Bardzo dobry początek w wykonaniu Davida DiLeo i jego trójka sprawiły, że było 0:8. Później King nawiązywał rywalizację, głównie dzięki Filipowi Matczakowi oraz Jamesowi Eadsowi. Ciągle świetnie radził sobie jednak Jakub Musiał, a po rzutach wolnych Pawła Leończyka po 10 minutach było 14:22. W drugiej kwarcie szczecinianie zaczęli odrabiać straty. Skuteczny był Andrzej Mazurczak, a po zagraniu Jamesa Eadsa był już remis! Trójki Bryce’a Browna dawały po chwili przewagę gospodarzom. Chyliński i DiLeo sprawiali, że Grupa Sierleccy Czarni nadal byli w grze, ale po trafieniu Macieja Żmudzkiego po pierwszej połowie było 42:39.

Trzecia kwarta była dość wyrównana - Shavon Coleman zbliżał drużynę trenera Mantasa Cesnauskisa na jeden punkt. Odpowiadał na to m. in. Phil Fayne, a szczecinianie nadal byli lepsi. Później jednak do remisu doprowadził Paweł Leończyk. Ten sam zawodnik w samej końcówce tej części meczu sprawił, że po 30 minutach było 61:65 dla przyjezdnych! King rozpoczął kolejną kwartę od serii 7:0 i wracał na prowadzenie. Świetny fragment zanotował Zac Cuthbertson - dzięki niemu drużyna trenera Arkadiusza Miłoszewskiego była lepsza nawet o sześć punktów. Przyjezdni szybko zmniejszali różnicę, dzięki czemu kibice oglądali ciekawą końcówkę. W ostatnich akcjach rewelacyjnymi trójkami popisali się Cuthbertson oraz Meier i to King zwyciężył 88:77.

Bryce Brown zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 4 asysty i 2 zbiórki. W ekipie gości wyróżniał się David DiLeo z 16 punktami i 5 zbiórkami.

King Szczecin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 88:77 (14:22, 28:17, 19:26, 27:12)

Punkty:

King Szczecin: Bryce Brown 18, Phil Fayne 16, Zac Cuthbertson 14, Andy Mazurczak 12, James Eads 11, Tony Meier 6, Filip Matczak 3, Kacper Borowski 3, Mateusz Kostrzewski 3, Maciej Żmudzki 2

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: David DiLeo 16, Shavon Coleman 10, De quon Lake 10, Paweł Leończyk 10, Jakub Musiał 9, Michał Chyliński 9, Mikołaj Witliński 7, Bartosz Jankowski 6