MŚ 2022: Kostaryka nie rozegrała zaplanowanego sparingu z Irakiem

Piłka nożna
MŚ 2022: Kostaryka nie rozegrała zaplanowanego sparingu z Irakiem
fot. PAP
Piłkarze Kostaryki odmówili wjazdu do kraju

Nie doszedł do skutku ostatni sparing piłkarskiej reprezentacji Kostaryki przed mistrzostwami świata w Katarze. Federacja tego kraju w ostatniej chwili odwołała spotkanie z Irakiem w Basrze.

Według stacji ESPN ekipa kostarykańska, która jechała autokarem z Kuwejtu do Iraku, nie została wpuszczona do tego kraju po tym, jak odmówiła oddania paszportów do ostemplowania, gdyż taka rzekomo była umowa z rządem irackim.

 

Federacja iracka (IFA) w komunikacie zaznaczyła, że dopełniła wszystkie warunki i formalności uzgodnione ze stroną kostarykańską, w tym dotyczących zapewnienie bezpieczeństwa. Jak dodała, oferowała również przelot gościom z Kuwejtu do Iraku, ale ci nie wyrazili chęci.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Najdroższe bilety w historii mundialu

 

- W związku z powyższym mecz został odwołany, gdyż strona kostarykańska nalegała, by go nie rozgrywać - zaznaczono i dodano, że związek zbada kwestie prawne i ewentualnie będzie się domagać odszkodowania.

 

Ponieważ Kostarykanie nie dotarli do Basry, reprezentacja Iraku podzieliła się na dwie drużyny i rozegrała wewnętrzny sparing. Federacja zapowiedziała, że nabywcom biletów zwróci pieniądze.

 

Kostaryka w grupie E mundialu rywalizować będzie z Hiszpanią, Niemcami i Japonią. Irak nie zakwalifikował się do turnieju finałowego.

MO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie