PlusLiga: PSG Stal ograła outsidera

Siatkarze Stali pokonali BBTS.

PSG Stal Nysa wygrała z BBTS Bielsko-Biała 3:0 w spotkaniu 10. kolejki PlusLigi. Dla obu ekip miała to być konfrontacja na przełamanie złej passy – nysanie przegrali dwa, a BBTS sześć poprzednich meczów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko przejęli inicjatywę (5:1) i nie oddali jej do końca seta. Dominowali w każdym elemencie, zwłaszcza w ataku. W końcówce różnica przekroczyła dziesięć oczek, gdy dwoma asami popisał się Kamil Kwasowski (24:13). Brakujący punkt dał PSG Stali serwis rywali w siatkę (25:14).

W drugiej odsłonie siatkarze z Bielska-Białej trzymali punktowy kontakt z rywalami do stanu 10:9. W środkowej części seta dominowali już jednak gospodarze, którzy odskoczyli (16:11) i w końcówce kontrolowali sytuację. Wassim Ben Tara mocnym atakiem ustalił wynik tej partii na 25:18.

Set numer trzy był podobny do poprzedniego, tym razem jednak siatkarze BBTS nieco dłużej, bo do stanu 14:13 dotrzymywali kroku przeciwnikom. Później skuteczniejsi w ataku gospodarze zbudowali przewagę, którą utrzymali do końca. Tym razem przyjezdni zdołali przekroczyć barierę dwudziestu oczek. Dwa ostatnie punkty przyniosły nysanom skuteczne ataki Ben Tary (25:21).

Skrót meczu PSG Stal - BBTS:

Najwięcej punktów: Wassim Ben Tara (21), Michał Gierżot (13), Kamil Kwasowski (10) – PSG Stal; Roland Gergye (9) – BBTS. MVP: Wassim Ben Tara (20/27 = 74% skuteczności w ataku + 1 blok).

PSG Stal Nysa wygrała szósty mecz w tym sezonie i z 19 punktami na koncie wskoczyła na czwarte miejsce. BBTS Bielsko-Biała przegrała siódme spotkanie z rzędu i z dwoma punktami na koncie zamyka tabelę PlusLigi.

PSG Stal Nysa – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

PSG Stal: Kamil Kwasowski, Jakub Abramowicz, Wassim Ben Tara, Michał Gierżot, Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski – Kamil Dembiec (libero) oraz Zouheir El Graoui, Kento Miyaura, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.
BBTS: Dawid Woch, Jake Hanes, Roland Gergye, Wojciech Siek, Jakub Urbanowicz, Radosław Gil – Dominik Teklak (libero) oraz Bartosz Fijałek (libero), Daulton Sinoski, Konrad Formela. Trener: Sergiej Kapelus.