Polski klub siatkarski zawieszony! Nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach

Siatkówka
Polski klub siatkarski zawieszony! Nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach
fot. FIVB

Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej wydał komunikat po skandalicznych wydarzeniach w meczu drugiej ligi wojewódzkiej juniorów, pomiędzy KS Huragan Wołomin a RCS Czarni Radom II. Klub z Wołomina został zawieszony i nie będzie mógł uczestniczyć w rozgrywkach organizowanych przez MWZPS.

Przypomnijmy, że doszło wówczas do skandalicznego incydentu. Jeden z siatkarzy drużyny gości w trakcie meczu wyszedł do toalety i został brutalnie pobity.

 

Zobacz także: Skandal w meczu juniorów! Siatkarz wyszedł do toalety i... został pobity

 

Zarząd MWZPS podjął uchwałę o zawieszeniu klubu z Wołomina w prawach członka do końca sezonu rozgrywkowego 2022/2023. Skutkiem tej decyzji jest brak możliwości udziału wszystkich zespołów tego klubu w rozgrywkach organizowanych przez MWZPS. Wyniki meczów rozegranych przez ten klub zostają anulowane.

 

Komunikat z posiedzenia Zarządu MWZPS w dniu 19.11.2022

 

Posiedzenie Zarządu MWZPS w dniu 19.11.2022, które zostało zwołane w trybie pilnym, zostało poświęcone wydarzeniom w meczu II Ligi Wojewódzkiej Juniorów, pomiędzy KS Huragan Wołomin a RCS Czarni Radom II. Wydział Gier i Dyscypliny MWZPS przedstawił członkom Zarządu sytuację oraz zebrane wyjaśnienia złożone przez kluby oraz sędziów ww. spotkania. W toku prowadzonego postępowania do WGiD MWZPS wpłynęły informacje, że podczas meczów KS Huragan Wołomin, w których Zespół ten był gospodarzem, już wcześniej w tym sezonie dochodziło do niewłaściwych zachowań kibiców.


W oparciu o obowiązujące dokumenty, na podstawie § 13 Statutu MWZPS, w związku z niewypełnieniem obowiązków przez KS Huragan Wołomin zapisanych w § 12 Statutu MWZPS, Zarząd MWZPS podjął uchwałę o zawieszeniu w prawach członka MWZPS klubu KS Huragan Wołomin do końca sezonu rozgrywkowego 2022/2023. Skutkiem zawieszenia jest brak możliwości udziału wszystkich zespołów tego klubu w rozgrywkach organizowanych przez MWZPS. Wyniki meczów rozegranych przez ten klub zostają anulowane.


MWZPS udzieli poszkodowanemu zawodnikowi i jego rodzinie pomocy prawnej, zgodnie z dokonanymi ustaleniami, oraz pokryje jej koszty. Zarząd składa poszkodowanemu zawodnikowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i zapewnia o wsparciu w ramach możliwości statutowych Związku.


Zarząd stanowczo potępia wszelkiego rodzaju niewłaściwe zachowania w siatkarskich halach, które mają miejsca wśród zawodników, trenerów, działaczy czy kibiców. Uprzejmie prosimy o reagowanie i nie bagatelizowanie niewłaściwych zachowań, która mają miejsca podczas rozgrywek siatkarskich. Zarząd MWZPS, wspólnie z Wydziałem Gier i Dyscpyliny MWZPS i Wydziałem Sędziowskim MWZPS zwróci się do sędziów z prośbą o zwracanie uwagi oraz stanowczą reakcję na niewłaściwe zachowania, które zostaną zaobserwowane podczas rozgrywek.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Japonia - Włochy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie