PlusLiga: Warta Zawiercie przedłużyła serię zwycięstw. Druga porażka Resovii w sezonie

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Asseco Resovię Rzeszów

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (25:21, 30:32, 25:19, 25:22). Tym samym ekipa z Zawiercia sięgnęła po szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, natomiast rzeszowianie drugi raz ponieśli porażkę w tym sezonie PlusLigi.

Pierwsza część tego spotkania była wyrównana. O wyniku seta zadecydowały cztery wygrane z rzędu punkty przez Aluron CMC Wartę Zawiercie. Dzięki tej serii goście byli w stanie odskoczyć rywalom. Tę przewagę zachowali już do końca partii. Pierwszego seta obiciem bloku Resovii zakończył Bartosz Kwolek. Warta zwyciężyła 25:21.

W drugiej partii zawodnicy rzeszowskiego klubu szybko wyszli na prowadzenie. Przez to podopieczni Michała Winiarskiego cały czas musieli gonić wynik. Oba zespoły były bardzo skuteczne w ataku, dzięki czemu kibice zgromadzeni w hali w Rzeszowie mogli podziwiać prawdziwe siatkarskie widowisko. Zawodnicy Warty pod koniec seta złapali wiatr w żagle. "Jurajscy Rycerze" odrobili stratę. Przez to końcówka partii była bardzo emocjonująca. Ostatecznie drugiego seta wygrała Resovia 32:30.

Kolejna partia na początku była wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt. Przyjezdni na chwilę przed końcem seta potrafili odskoczyć przeciwnikom na cztery punkty (20:16). Wygraną siatkarzy klubu z Zawiercia w tej partii mocnym atakiem przypieczętował Dawid Konarski. Były reprezentant Polski bardzo dobrze prezentował się na parkiecie. W trzech setach zdobył w sumie 13 punktów. "Jurajscy Rycerze" zwyciężyli w tym secie 25:19.

Ostatnia partia tego spotkania przebiegała pod dyktando gości. Warta dość szybko wyszła na prowadzenie. Resovia była w stanie zbliżyć się do rywali i na chwilę nawet doprowadzić do wyrównania. Mimo to swoją formą podczas tego spotkania zachwycał Kwolek, który w całym starciu zdobył 20 punktów. To między innymi dzięki jego grze Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała ostatniego seta 25:22.

Dzięki temu zwycięstwu Warta przedłużyła udaną serię na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Zawodnicy klubu z Zawiercia wygrali już sześć ligowych meczów z rzędu. Resovia natomiast poniosła dopiero swoją drugą porażkę w tym sezonie PlusLigi.

Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (21:25, 32:30, 19:25, 22:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Jan Kozamernik, Jakub Bucki, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Torey Defalco - Paweł Zatorski (libero) - Thibault Rossard, Maciej Muzaj, Michał Kędzierski

Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Miguel Tavares Rodrigues, Michał Szalacha, Uros Kovacevic - Santiago Danani (libero) - Patryk Łaba, Dawid Dulski, Michał Kozłowski

MVP: Bartosz Kwolek