MŚ 2022: Urugwaj - Korea Południowa. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W czwartkowe popołudnie rywalizację zacznie grupa H. W pierwszym spotkaniu Urugwaj zmierzy się z Koreą Południową. Relacja i wynik na żywo meczu Urugwaj - Korea Południowa od godz. 14.00 na Polsatsport.pl.

Przed czterema laty Urugwajczycy wyeliminowali w 1/8 finału MŚ drużynę Portugalii, ale zatrzymali się na ćwierćfinale, przegrywając 0:2 z późniejszymi złotymi medalistami mundialu, Francuzami. Na 1/4 finału "Urusi" kończyli także dwie ostatnie edycje Copa America. Drużyna, wciąż pełna doświadczonych, ogranych w Europie gwiazd, nie jest jednak w stanie nawiązać ostatnio do MŚ 2010, zakończonych na czwartym miejscu. Dla wielu czołowych graczy turniej w Katarze będzie ostatnim dzwonkiem na osiągnięcie sukcesu na arenie międzynarodowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Europejskie reprezentacje zrezygnowały z tęczowych opasek kapitańskich

 

Korea Południowa dwa ostatnie mundiale kończyła już na fazie grupowej. W 2014 roku w Brazylii Azjaci wywalczyli tylko punkt (remis 1:1 z Rosją), a cztery lata później ograli co prawda sensacyjnie reprezentację Niemiec 2:0, ale było to już tylko spotkanie o honor, gdyż dwa wcześniejsze mecze fazy grupowej Koreańczycy przegrali. Całkiem udane eliminacje w strefie azjatyckiej i wielka gwiazda w postaci Sona Heung-mina dają nadzieję na poprawienie tych wyników.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Urugwaj - Korea Południowa od godz. 14.00 na Polsatsport.pl.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie