PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wygrał w Suwałkach. Niesamowita końcówka trzeciego seta

W meczu 11. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, w którym gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:21, a jednak przegrali rywalizację na przewagi. Jastrzębianie wygrali jedenasty ligowy mecz w sezonie i z kompletem punktów są liderem tabeli.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla szybko przejęli inicjatywę i wypracowali sobie wyraźną przewagę (4:10). Gospodarze przebudzili się po nieśmiałym początku, złapali punktowy kotakt (10:11), ale skutecznie grający rywale szybko odbudowali przewagę (12:17). Ślepsk nie rezygnował, zbliżył się do jastrzębian jeszcze w końcówce (21:23), ale skuteczne ataki Jakuba Macyry i Jana Hadravy dały gościom decydujące punkty (22:25).

W drugiej odsłonie wyrównany był początek (7:7), ale im dalej w set, tym bardziej rosła przewaga drużyny z Jastrzębia-Zdroju. Gdy asem popisał się Tomasz Fornal, było 8:11. W środkowej części seta przewaga jastrzębian była już wyraźna (12:18). Goście spokojnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Macyra (17:25).

Set numer trzy to przebudzenie gospodarzy. Suwalczanie nadawali ton wydarzeniom na boisku i uzyskali wyraźną przewagę (8:3). Grali skutecznie w ataku, dobrze prezentowali się w polu zagrywki – asami popisali się Przemysław Smoliński (14:8) i Bartosz Filipiak (16:9). Jastrzębianie poderwali się w końcówce, ale wydawało się, że gospodarze utrzymają przewagę. Po zepsutej zagrywce rywali mieli piłkę setową przy stanie 24:21... Chwilę później na boisku pojawił się Stephen Boyer, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a następnie powędrował w pole serwisowe. Goście doprowadzili do gry na przewagi, a po asie atakującego było 24:25. Boyer skończył też ostatnią akcję meczu, skutecznym atakiem ustalając wynik na 25:27.

Skrót meczu Ślepsk - Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (17), Paweł Halaba (10) – Ślepsk; Tomasz Fornal (13), Trevor Clevenot (13) – Jastrzębski Węgiel. Goście mieli przewagę w ataku, lepiej punktowali blokiem (2–9) i zagrywką (4–7). MVP: Trevor Clevenot (11/16 = 69% skuteczności w ataku + 2 bloki).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 25:27)

Ślepsk: Miran Kujundžić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mariusz Magnuszewski, Dominik Depowski, Przemysław Smoliński, Arkadiusz Żakieta. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Dawid Dryja, Jan Hadrava, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Stephen Boyer, Eemi Tervaportti, Kamil Dębski. Trener: Marcelo Mendez.

Wyniki meczów 11. kolejki PlusLigi:

2022-11-22: Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)
2022-11-22: PSG Stal Nysa – GKS Katowice 2:3 (21:25, 24:26, 25:17, 25:22, 12:15)
2022-11-22: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (21:25, 32:30, 19:25, 22:25)
2022-11-23: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)
2022-11-23: Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 11:25, 18:25)
2022-11-23: Projekt Warszawa – LUK Lublin 1:3 (25:19, 27:29, 18:25, 17:25)
2022-11-24: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 25:27)
2022-11-24: Barkom-Każany Lwów – Indykpol AZS Olsztyn (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).