UFC 282: Jan Błachowicz o walce o mistrzowski pas. Co za słowa!

Sporty walki
UFC 282: Jan Błachowicz o walce o mistrzowski pas. Co za słowa!
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz

Jan Błachowicz (29-0, 9 KO, 9 SUB) będzie miał szansę odzyskać mistrzowski pas w kategorii półciężkiej już w swojej najbliższej walce. "Cieszyński Książę" zabrał w tej sprawie głos.

Walka Błachowicza z Magomedem Ankalaevem (17-1, 9 KO), która odbędzie się 10 grudnia na gali UFC 282, będzie miała ogromną stawkę. Pierwotnie w tym samym terminie mieli walczyć broniący pasa Jiri Prochazka i Glover Teixeira. Czech doznał jednak poważnej kontuzji i czeka go operacja. W efekcie zwakował pas. W międzyczasie Brazylijczyk odrzucił możliwość walki z Rosjaninem. W tej sytuacji Błachowicz i Ankalaev stoczą bój o zwakowany pas, co będzie głównym wydarzeniem gali UFC 282.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Gamrot wskazał, z kim chciałby walczyć

 

"Kiedy gwiazdy się ustawią, pozostaje tylko działać. Wracaj do zdrowia Jiri Prochazka! Jeszcze czeka na nas walka, którą musimy stoczyć" - napisał Polak w mediach społecznościowych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jan Blachowicz (@janblachowicz)


Błachowicz występuje w UFC od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 zdobył mistrzowski pas w kategorii półciężkiej. Pokonał wówczas Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie. Stracił go 30 października 2021 roku, gdy został poddany przez Teixeirę.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie