Cracovia górą w sparingu

Cracovia wygrała sparing

Piłkarze Cracovii pokonali 1:0 (1:0) Duklę Bańska Bystrzyca w sparingowym meczu rozegranym w ośrodku treningowym w Rącznej. "Pasy" po rundzie jesiennej zajmują ósme miejsce w tabeli ekstraklasy. Ich sobotni rywal to obecnie ósmy zespół słowackiej Fortuna Ligi.

Jedyną bramkę zdobył Benjamin Kallman w 3. minucie. Wygrana Cracovii mogła być wyższa, ale w 71. minucie strzał Filipa Balaja z rzutu karnego obronił bramkarz Dukli.

To drugi sparing "Pasów" po zakończeniu rundy jesiennej. Przed tygodniem przegrali 3:4 z innym słowackim zespołem FK Żeleziarne Podbrezova. Piłkarze Jacka Zelińskiego mają w planie jeszcze jeden mecz ze słowackim klubem – 3 grudnia z Tatranem Liptowski Mikulasz.

Potem rozpoczną się urlopy, które potrwają do 28 grudnia. 1 stycznia odbędzie się tradycyjny noworoczny trening. W dniach 7-21 stycznia drużyna będzie przebywać na obozie w Turcji.