EBL: Pewne zwycięstwo Legii Warszawa w Lublinie

Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Start Lublin 103:76.

Wicemistrzowie Energa Basket Ligi Legia Warszawa pewnie pokonali na wyjeździe Polski Cukier Start Lublin 103:76.

Przyjezdni dzięki trafieniom Geoffreya Groselle’a zaczęli mecz od serii 0:7. Szybko odpowiadali na to jednak Klavs Cavars oraz Sherron Dorsey-Walker i to Polski Cukier Start był już na prowadzeniu. Sytuacja w tej części meczu zmieniała się kilka razy - z jednej strony nie do zatrzymania był Dorsey-Walker, a z drugiej ważne akcje kończył Janis Berzins. Po rzucie Łukasza Koszarka po 10 minutach było 27:29. W kolejnej części meczu ciągle świetnie radził sobie Cavars, a gospodarze uciekali nawet na pięć punktów. Sytuację po raz kolejny zmieniali jednak tym razem Grzegorz Kamiński i Grzegorz Kulka. Po ich rzutach to Legia miała małą przewagę. Ostatecznie po akcji tego drugiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:51.

W trzeciej kwarcie lublinianie potrafili zbliżyć się jeszcze na trzy punkty, ale ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego nie pozwoliła już na nic więcej. Po późniejszych zagrania Raya McCalluma oraz Grzegorza Kamińskiego różnica wynosiła już 10 punktów. Następnie było jeszcze lepiej, a kolejna akcja Travisa Leslie’ego sprawiała, że po 30 minutach było 60:72. Kolejną część spotkania drużyna z Warszawy rozpoczęła od serii 8:0 i rzucie Janisa Berzinsa przewaga wzrosła do 20 punktów. Od tego momentu przyjezdni kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. Drużyna trenera Artura Gronka nie potrafiła już znaleźć sposobu na powrót do rywalizacji. Ostatecznie Legia zwyciężyła 103:76.

Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 76:103 (27:29, 18:22, 15:21, 16:31)

Polski Cukier Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 26, Klavs Cavars 17, Kacper Młynarski 8, Dayshon Smith 7, Cleveland Melvin 7, Roman Szymański 7, Mateusz Dziemba 2, Bartłomiej Pelczar 2

Legia Warszawa: Travis Leslie 22, Grzegorz Kamiński 18, Ray Maccallum 12, Janis Berzins 12, Geoffrey Groselle 12, Devyn Marble 11, Grzegorz Kulka 8, Dariusz Wyka 2, Łukasz Koszarek 2, Jakub Sadowski 2, Szymon Kołakowski 2