Iran chce wykluczenia reprezentacji z mundialu! Jaką decyzję podejmie FIFA?

Piłka nożna

Piłkarska federacja Iranu chce wykluczenia reprezentacji Stanów Zjednoczonych z mistrzostw świata w Katarze. Chodzi o zdjęcie opublikowane na mediach społecznościowych.

Jakiś czas temu na twitterowym profilu piłkarskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych zostało opublikowane zdjęcie. Przedstawiono na nim tabelę grupy B tegorocznego mundialu. Flaga Iranu została jednak zmieniona. Widoczne były na niej tylko kolory, natomiast usunięto z niej godło. Okazało się, że był to wyraz wsparcia dla walki o prawa kobiet w Iranie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto wskazał dwie reprezentacje, które mogą rywalizować z Hiszpanią

 

Oficjele irańskiej federacji nie przyjęli dobrze tego zachowania. Złożyli oni wniosek do FIFA, w którym domagają się wykluczenia reprezentacji Stanów Zjednoczonych z mistrzostw świata na Bliskim Wschodzie. Według Irańczyków opublikowane zdjęcie złamało jedną z zasad międzynarodowej federacji, a mianowicie tę,  mówiącą o godności i integralności kraju. Domagają się zawieszenia amerykańskiej drużyny na dziesięć spotkań. 

 

Warto przypomnieć, że Iran ma niedługo zmierzyć się ze Stanami Zjednoczonymi w fazie grupowej czempionatu w Katarze. To spotkanie zostało zaplanowane na wtorek 29 listopada 2022. Będzie to bardzo ważny mecz, który może zadecydować o tym, która reprezentacja awansuje do fazy pucharowej mistrzostw świata.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie