TAURON Liga: Sensacja w Opolu! UNI pokonało Grupa Azoty Chemika Police

UNI Opole pokonało Grupa Azoty Chemika Police 3:1 w meczu 3. kolejki TAURON Ligi.

UNI Opole pokonało Grupa Azoty Chemika Police 3:1 w meczu 3. kolejki TAURON Ligi. To pierwsze zwycięstwo opolskiego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej nad mistrzem Polski. MVP spotkania wybrano Anastasiyę Kraidubę.

Początkowo nic nie zapowiadało sensacji w Opolu, a siatkarki Chemika pewnie wygrały pierwszego seta do 17. Schody zaczęły się od drugiej partii. Zawodniczki opolskiego zespołu zagrały zdecydowanie lepiej i postawiły opór wyżej notowanemu mistrzowi Polski zdobywając pierwszego, historycznego seta we wzajemnej rywalizacji w TAURON Lidze. Drugi set został rozstrzygnięty wynikiem 28:26 na korzyść UNI Opole.

W trzeciej partii ponownie oglądaliśmy niezwykle zaciętą walkę i znów zakończyła się ona historycznym rezultatem. Zwycięstwo 25:23 w trzecim secie oznaczało pierwszy punkt dla UNI Opole w rywalizacji z Chemikiem i prowadzenie 2:1 w całym spotkaniu.

Czwarty set to już całkowita rozsypka z szeregach Chemika. Policzanki nie potrafiły się przeciwstawić niesionym pozytywnymi rezultatami rywalkom i gładko oddały ostatniego seta przy rezultacie 25:14. Taki wynik oznaczał tym samym pierwsze zwycięstwo UNI Opole z Chemikiem Police i niesamowitą sensację w TAURON Lidze.

Warto odnotować dobry występ atakującej opolskiego zespołu - Anastasiyi Kraiduby, która zdobyła 27 punktów, na co złożyły się 3 bloki, as serwisowy i 23 skończone ataki na 57 prób.

UNI Opole - Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (17:25, 28:26, 25:23, 25:14)

UNI Opole: Vivian Pellegrino, Anastasija Krajduba, Kinga Stronias, Marta Orzyłowska, Gabriela Makarowska-Kulej, Lana Conceicao - Adrianna Adamek (libero) - Pola Janicka, Natalia Kecher, Oliwia Sieradzka.

Grupa Azoty Chemik Police: Fabiola Almeida de Souza, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasielewska - Maria Stenzel (libero) - Maira Cipriano, Katarzyna Połeć, Monika Jagła (libero), Joanna Sikorska, Lenka Oveckova.