Nerwowy mecz nad Jeziorem Bodeńskim! Trzecie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

W spotkaniu 3. kolejki grupy A Ligi Mistrzów siatkarze VfB Friedrichshafen przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. Wicemistrzowie Niemiec wygrali pierwszą partię, a o losach drugiej decydowała walka na przewagi (31:33). Później inicjatywę przejęli podopieczni trenera Marcelo Mendeza, którzy odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnej edycji.

W początkowych fragmentach premierowej odsłony oglądaliśmy wyrównaną walkę. Nie stała ona na zbyt wysokim poziomie, bo obie ekipy psuły sporo zagrywek. Od stanu 13:13 inicjatywę przejęli gospodarze. Byli skuteczniejsi w ataku, wykorzystali słabości jastrzębian i odskoczyli na kilka punktów (20:16). W końcówce utrzymali przewagę, a seta atakiem z przechodzącej piłki zamknął zakończył Aleksandar Nedeljković (25:18).

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli jastrzębianie (6:9), ale gospodarze odrobili straty (18:18). Przewaga przechodziła z rąk do rąk. Gdy Stephen Boyer zaserwował dwa asy było 20:21, ale gdy punktową zagrywką odpowiedział Luciano Vicentin, gospodarze prowadzili 23:21. As Trevora Clevenota dał gościom piłkę setową (23:24), ale seta zwieńczyła długa rywalizacja na przewagi. W niej siatkarze VfB zepsuli kilka zagrywek, a zabawę zakończył Łukasz Wiśniewski uderzeniem z przechodzącej piłki (31:33).

Porażka w walce na przewagi zdeprymowała gospodarzy. W trzecim secie jastrzębianie szybko zbudowali znaczącą przewagę. Po asie serwisowym Tomasza Fornala było 7:12, a siatkarze Vfb nie byli w stanie nawiązać walki i różnica punktowa powiększała się (11:19, 12:22). Blok jastrzębian ustalił wynik na 14:25.

Czwarta odsłona również od początku toczyła się przy przewadze jastrzębian (7:10). Gospodarze nie rezygnowali. W końcówce złapali punktowy kontakt (19:20), a w kolejnej akcji Michał Superlak skutecznym atakiem dał wyrównanie. Znów zrobiło się nerwowo, ale trzy ważne akcje skończył Boyer, a punktowy blok dał gościom piłkę meczową (21:24). W ostatniej akcji seta gospodarze dotknęli siatki przy ataku Fornala (22:25).

Skrót meczu VfB Friedrichshafen - Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Michał Superlak (16), Luciano Vicentin (14), Aleksandar Nedeljković (13), Andre Brown (10) – VfB; Stephen Boyer (29), Tomasz Fornal (14), Trevor Clevenot (12) – Jastrzębski Węgiel.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli trzecie zwycięstwo w tej edycji CEV Champions League – wcześniej pokonali we własnej hali drużynę Vojvodina NS seme Nowy Sad 3:0 oraz Montpellier HSC VB 3:1 w spotkaniu wyjazdowym. Z trzema zwycięstwami i dziewięcioma punktami na koncie pewnie prowadzą w tabeli grupy A.

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:18, 31:33, 14:25, 22:25)

VfB: Ziga Stern, Andre Brown, Michał Superlak, Luciano Vicentín, Aleksandar Nedeljković, Dejan Vincić – Nikola Peković (libero) oraz Miguel Angel Martínez, Tim Peter, Vojin Cacić, Simon Cohn, Marcus Bohme. Trener: Mark Lebedew.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Dawid Dryja, Maksymilian Granieczny (libero), Rafał Szymura. Trener: Marcelo Mendez.