MŚ 2022: Ile reprezentacja Polski zarobi na mundialu?

Piłka nożna
MŚ 2022: Ile reprezentacja Polski zarobi na mundialu?
fot. PAP/EPA
Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski zmierzy się w środę z Argentyną w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Stawką spotkania będzie awans do 1/8 finału. Oprócz prestiżu Polacy walczą także o wysokie premie od FIFA.

Mundial to najważniejsza impreza piłkarska czterolecia. Piłkarze z całego świata zjeżdżają się w jedno miejsce, aby osiągać jak najlepsze wyniki w narodowych barwach. Stawką jest przede wszystkim prestiż i duma w ojczyźnie, ale FIFA zadbała także o odpowiednią motywację finansową.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska - Argentyna. Na jaki skład postawi Czesław Michniewicz? Eksperci mają propozycje

 

Już za sam awans na turniej PZPN wzbogacił się o dziewięć milionów dolarów. To w przeliczeniu ponad 40 milionów złotych, z których mniej więcej 25% przeznaczono na premie dla piłkarzy.

 

Na tym jednak wyliczanka się nie kończy. Jeśli Polacy awansują do 1/8 finału, FIFA zapłaci federacji kolejne cztery miliony dolarów, czyli około 20 milionów złotych. Zawodnicy mają obiecaną premię w wysokości mniej więcej połowy tej kwoty.

 

Za grę w ćwierćfinale FIFA dokłada kolejne cztery miliony dolarów. Mistrzowie świata zarobią natomiast łącznie 42 miliony dolarów, czyli ponad 190 milionów złotych. To rekordowa kwota - w 2018 roku Francuzi otrzymali 35 milionów, a cztery lata wcześniej Niemcy wzbogacili się o 30.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie