Puchar Europy: Porażka koszykarzy Śląska Wrocław w Londynie

Porażka koszykarzy Śląska Wrocław w Londynie.

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z London Lions 80:97 (18:25, 27:23, 18:20, 17:29) w szóstej kolejce grupy B Pucharu Europy. Mistrz Polski nadal pozostaje bez wygranej w tym sezonie w europejskich pucharach.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Jakub Nizioł, ale kolejne cztery minuty Śląsk przegrał 0:14. Fatalną serię wrocławian przerwał Jeremiah Martin, ale nie był to sygnał do odrabiania start, a jedynie przewaga Lions przestała rosnąć.

Druga kwarta zaczęła się jak pierwsza – najpierw punkty zdobył mistrz Polski, ale później kolejne akcje należały do gospodarzy. Po trafieniu Miye Oni "Lwy" prowadziły już 36:22. Obraz gry zaczął się zmieniać od stanu 43:28. Gospodarze swoją przewagę zbudowali na skutecznych rzutach z dystansu, ale od tego momentu piłka przestała wpadać do kosza i wrocławianie zaczęli powoli odrabiać straty. Przy stanie 45:38 aktywny w tym okresie Aleksander Dziewa najpierw trafił za trzy, a chwilę później dorzucił punkty i było już tylko 45:43.

Trzecią część spotkania Śląsk rozpoczął tracąc trzy punkty do rywali (45:48), ale po czterech minutach gry różnica wzrosła do 12 (47:59). Trener Andrej Urlep poprosił o czas i sytuacja na boisku się zmieniła. Wrocławianie zaczęli odrabiać straty, a po tym jak za trzy w ostatniej akcji tej części spotkania trafił Kodi Justice było już tylko 68:63 dla Lwów.

Mistrzowie Polski szanse na korzystny wynik stracili w trzy minuty ostatniej kwarty. Tyle bowiem wystarczyło gospodarzom, aby zdobyć 13 punktów i odskoczyć na 81:63. W tym czasie trener Urlep wziął dwie przerwy, ale reprymendy i roszady w składzie nic nie pomagały. Wrocławianie nie potrafili znaleźć sposobu na trafienie do kosza, popełniali proste błędy i przewaga rywali rosła. W tym momencie emocje się skończyły. Gospodarze już do końca kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwolili mistrzowi Polski na odrobienie strat i wygrali trzeci mecz.

Śląsk pozostaje nadal bez wygranej i coraz bardziej oddala się od awansu do fazy play off. Za tydzień wrocławianie w Hali Stulecia podejmą Paris Basketball (godz. 20).

London Lions - Śląsk Wrocław 97:80 (25:18, 23:27, 20:18, 29:17)

London Lions: Sam Dekker 18, Luke Nelson 16, Ovie Soko 15, Aaron Best 12, Tomislav Zubcic 9, Kosta Koufos 9, Vojtech Hruban 9, Miye Oni 6, Mo Soulade 3;

Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin 18, Kodi Justice 15, Conor Morgan 14, Aleksander Dziewa 11, Daniel Gołębiowski 7, Jakub Nizioł 6, Justin Bibbs 5, Szymon Tomczak 3, Łukasz Kolenda 1, Ivan Ramljak 0.