Puchar Challenge: IŁ Capital Legionovia z sensacyjnym awansem!

IŁ Capital Legionovia sensacyjnie wyeliminowała ASP Thetis

Siatkarki IŁ Capital Legionovii wykonały zadanie, które przed meczem wydawało się niemożliwe do wykonania. Ekipa spod Warszawy wyeliminowała ASP Thetis Voula w 1/32 finału Pucharu Challenge!

W pierwszym spotkaniu, rozegranym przed tygodniem w Grecji, gospodynie wygrały gładko 3:0. Nie było to wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę to, iż w Tauron Lidze zawodniczki z Legionowa przegrały takim stosunkiem wszystkie rozegrane dotychczas mecze.

Aby myśleć o awansie, podopieczne trenera Pawła Kowala musiały więc nie tylko wygrać 3:0, ale i pokonać Greczynki w złotym secie - istne siatkarskie "Mission: Impossible".

Sport lubi jednak sensacje, a świadkami jednej z nich byliśmy w rewanżowym meczu IŁ Capital Legionovii z ASP Thetis. Gospodynie grały jak z nut, imponując zarówno przyjęciem, jak i doskonałymi atakami. Z każdym zdobytym punktem rosła pewność siebie ekipy z Mazowsza, która wygrała kolejno do 19, 16 i 20.

O tym, która z drużyn zakwalifikuje się do 1/16 finału Pucharu Challenge, zadecydował złoty set. Siatkarki z Legionowa wytrzymały presję, poszły za ciosem i w nim również okazały się lepsze, wygrywając 15:10.

W 1/16 finału IŁ Capital Legionovia zagra z włoskim Reale Mutua Fenera Chieri. Pierwszy mecz odbędzie się 14 grudnia, a rewanż - tydzień później.

IŁ Capital Legionovia - ASP Thetis Voula 3:0 (25:19, 25:16, 25:20), złoty set - 15:10