Miłosz Grabowski celuje w piąte tegoroczne zwycięstwo na PBP 13 w Gliwicach

Sporty walki
Miłosz Grabowski celuje w piąte tegoroczne zwycięstwo na PBP 13 w Gliwicach
Fot. materiały prasowe
Miłosz Grabowski celuje w piąte tegoroczne zwycięstwo na PBP 13 w Gliwicach

9 grudnia w Małej Arenie Gliwice odbędzie się trzynasta gala grupy Polsat Boxing Promotions. W walce wieczoru niepokonany Osleys Iglesias zmierzy się z Andrijem Velikowskyim o pas mistrza świata IBO w wadze super średniej. Do ringu już po raz piąty w tym roku wejdzie także inny utalentowany super średni – Miłosz Grabowski. W serwisie Biletyna.pl trwa sprzedaż biletów na galę.

Miłosz Grabowski to najbardziej zapracowany podopieczny grupy Polsat Boxing Promotions. Pięściarz z Kalisza swój zawodowy debiut zaliczył w grudniu 2021 roku i od tamtej pory stoczył już pięć pojedynków. Prosta arytmetyka pokazuje, że 22-latek walczy średnio co dwa i pół miesiąca. Walka ze starszym o cztery lata Włochem Matteo Gubinellim będzie więc szóstym występem Grabowskiego i piątym w tym roku!

 

ZOBACZ TAKŻE: Szalony pomysł Fury'ego


Nie ma przypadku w imponującej intensywności z jaką Miłosz Grabowski wchodzi do ringu. Używając przenośni, utalentowany 22-latek ledwie chwilę temu z pięściarskiego przedszkola awansował do podstawówki. Wrześniowa lekcja z doświadczonym Damianem Mielewczykiem miała być pierwszą sześciorundówką w karierze Grabowskiego, ale prymus z Kalisza uporał się jednak z postawionym zadaniem przed czasem. Kolejną okazją do sprawdzenia się na dłuższym niż cztery rundy dystansie, będzie właśnie grudniowe starcie z Matteo Gubinellim. Niepokonany Włoch jest o cztery lata starszy od Grabowskiego i legitymuje się identycznym rekordem pięciu zwycięstw w pięciu walkach. Gubinelli jest jednak nieco skuteczniejszy od Polaka, bo ma na koncie cztery wygrane przed czasem, a więc o dwie więcej niż Kaliszanin. Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta tego starcia, ale kibice właśnie takie wyrównane walki młodych i zdeterminowanych zawodników kochają najbardziej.


9 grudnia na gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach fani obejrzą osiem walk, w tym trzy starcia w formule boksu olimpijskiego. Oprócz wspomnianych Grabowskiego i Gubinellego oraz Iglesiasa i Velikowskyi’ego, do ringu wejdą także między innymi Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski i Bartłomiej Przybyła. Bilety na galę kupować można w serwisie Biletyna.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie