PŚ w biathlonie: Norwegowie wygrali sztafetę 4x7,5 km w Kontiolahti, Polacy na 16. miejscu

Zimowe
PŚ w biathlonie: Norwegowie wygrali sztafetę 4x7,5 km w Kontiolahti, Polacy na 16. miejscu
fot. PAP
Polska zajęła 16. miejsce w sztafecie

W pierwszej sztafecie sezonu biathlonowego Pucharu Świata na dystansie 4x7,5 km w fińskim Kontiolahti triumfowali Norwegowie. Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Zawół, Grzegorz Guzik i Jan Guńka Polacy zostali sklasyfikowani na 16. miejscu.

Skandynawowie startowali w składzie Vetle Sjaastad Christansen, Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe i Johannes Thingnes Boe. Zwyciężyli pewnie, z przewagą 43,9 s nad reprezentacją Niemiec. Trzecie miejsce zajęli Francuzi, którzy stracili ponad minutę.

 

Norwegowie oddali w sumie siedem niecelnych strzałów, o jeden mniej niż druga na mecie ekipa. Francuzi zaliczyli dziewięć "pudeł".

 

W stawce 20 drużyn na 16. miejscu zostali sklasyfikowani biało-czerwoni. Nędza-Kubiniec i Marcin Zawół strzelali bezbłędnie, a Guzik i Guńka mieli po jednym niecelnym strzale. Polacy słabo pobiegli i do triumfatorów stracili 5.02,5.

 

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Kowalczyk-Tekieli odchodzi z Polskiego Związku Biathlonu

 

W czwartek zaplanowano także kobiecą sztafetę 4x6 km.

 

Runda PŚ w Kontiolahti potrwa do 4 grudnia, a przed końcem roku rywalizacja przeniesie się jeszcze do austriackiego Hochfilzen (8-11 grudnia) oraz do Annecy-Le Grand Bornand we Francji (15-18 grudnia).

 

Łącznie zaplanowano dziewięć rund, a ostatnia - w Oslo-Holmenkollen - odbędzie się 16-19 marca. Ponadto w programie imprez są m.in. mistrzostwa Europy w szwajcarskim Lenzerheide (25-29 stycznia) oraz mistrzostwa świata w Oberhofie (8-19 lutego).

MO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie