MŚ 2022: Serbia - Szwajcaria. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Serbia i Szwajcaria zmierzą się na zakończenie zmagań, jeśli chodzi o fazę grupową piłkarskich MŚ 2022 w Katarze. Relacja na żywo z meczu Serbia - Szwajcaria na Polsatsport.pl.

Obie drużyny rywalizowały już w grupie cztery lata temu w Rosji, gdzie Szwajcaria zwyciężyła 2:1. Zdobywcy wszystkich goli: Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri oraz Aleksander Mitrovic mogą ponownie pojawić się na boisku.

 

Mecz toczył się w gorącej i nerwowej atmosferze, a obaj strzelcy bramek dla Szwajcarii zaprezentowali symbol dwugłowego orła, godła Albanii. Xhaka urodził się w Szwajcarii w rodzinie kosowskiej, jego brat reprezentuje albańskie barwy, a ojciec siedział w serbskim więzieniu. Natomiast Shaqiri pochodzi z Kosowa, byłej prowincji jugosłowiańskiej zamieszkanej przez większość albańską (ok. 90 proc. ludności). W lutym 2008 roku Kosowo ogłosiło niepodległość i odłączenie się od Serbii, ale w Belgradzie nigdy nie pogodzono się z secesją tej prowincji.

 

"Tamten mecz kosztował nas wiele zdrowia, emocji było aż za dużo. Postaramy się teraz bardziej skupić na futbolu. Od początku turnieju wiedzieliśmy, że mecz z Serbią będzie finałem w tej grupie i będzie kluczowy dla naszych dalszych losów" - przyznał Xhaka.

 

Szwajcarzy na razie powstrzymują się od prowokacyjnych gestów i dmuchają na zimne, m.in. już zapowiedzieli, że zarówno Xhaka, jak i Shaqiri nie będą dostępni w strefie mieszanej po piątkowym spotkaniu, a na przedmeczową konferencję zostanie desygnowany bramkarz Yann Sommer. Z kolei Serbowie po pierwszym meczu w MŚ wywiesili w szatni baner z mapą swojego kraju, która obejmowała też terytorium niepodległego od prawie 15 lat Kosowa oraz hasłem: "Nie zrezygnujemy".

 

W lepszej sytuacji są Helweci (4 pkt), którzy potrzebują remisu, a zespół z Bałkanów - z jednym "oczkiem" w dorobku - musi wygrać.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Serbia - Szwajcaria od godziny 20.00 na Polsatsport.pl.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie