MŚ 2022: Thomas Müller zakończy karierę w reprezentacji? Wymowne słowa piłkarza

Piłka nożna
MŚ 2022: Thomas Müller zakończy karierę w reprezentacji? Wymowne słowa piłkarza
PAP i EPA
Thomas Müller zakończy karierę w reprezentacji?

Niemcy drugi raz z rzędu nie wyszli z grupy na mistrzostwach świata. Po meczu bardzo emocjonalnie wypowiedział się Thomas Müller, który zasugerował zakończenie kariery w barwach narodowych.

Nasi zachodni sąsiedzi w ostatnim meczu fazy grupowej pokonali 4:2 Kostarykę. Nie dało to im awansu do fazy pucharowej, bo w równolegle rozgrywanym meczu Japonia pokonała Hiszpanię 2:1. Podopieczni Hansiego Flicka zakończyli fazę grupową na trzecim miejscu z dorobkiem 4 punktów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy odpadli z mundialu!

 

Po meczu parę słów niemieckim kibicom przekazał Thomas Müller.

 

"Jeżeli to był mój ostatni mecz dla Niemiec, chciałbym powiedzieć kilka słów niemieckim kibicom piłkarskim. To była ogromna przyjemność kochani, bardzo Wam dziękuję! W każdym meczu starałem się zostawiać serce na boisku, dawać z siebie wszystko. Czasem z moich działań płynęły łzy radości, czasem kibice mieli grymas bólu na twarzy, kiedy moje działania nie wychodziły. Ale robiłem to wszystko z serca, możecie być tego pewni. Co dalej, muszę najpierw zobaczyć. Bardzo za to dziękuję!"

 

33-letni piłkarz Bayernu w kadrze zadebiutował w marcu 2010 roku w meczu z Argentyną. Ma na koncie 121 meczów w reprezentacji, w których zdobył 44 gole. Był na czterech mistrzostwach świata. Rozegrał w nich 19 meczów i zanotował 10 trafień.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie