PŚ w biegach: Emma Ribom i Johannes Klaebo najlepsi w Lillehammer. Polacy odpadli w ćwierćfinale

Szwedka Emma Ribom wygrała w norweskim Lillehammer sprint Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wśród mężczyzn najszybszy był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. Monika Skinder i Maciej Staręga odpadli w ćwierćfinale i uplasowali się, odpowiednio, na 16. i 20. pozycji.

Druga była jej rodaczka Maja Dahlqvist, a trzecia Tiril Udnes Weng. Ribom odniosła drugie zwycięstwo w sezonie, triumfowała także w fińskiej Ruce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Tiril Udnes Weng - 432 pkt, druga jest Amerykanka Jessica Digins - 330 pkt, a trzecia Szwedka Frida Karlsson - 327 pkt. Na 44. pozycji jest sklasyfikowana Skinder z dorobkiem 60 pkt. Izabela Marcisz jest 52. - 53 pkt.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, drugie miejsce w finale zajął Włoch Federico Pellegrino, a trzecie Norweg Even Northug. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i uplasował się na 20. miejscu.

W klasyfikacji generalnej PŚ Klaebo jest drugi z dorobkiem 430 pkt. Prowadzi Norweg Paal Golberg - 450. Trzeci jest Pellegrino - 349.

Z Polaków najwyżej, na 29. pozycji jest Maciej Staręga - 102 pkt. Dominik Bury zajmuje 63. lokatę - 46 pkt, a 72. Kamil Bury - 40 pkt.

Od tego sezonu kobiety i mężczyźni w PŚ rywalizują na tych samych dystansach.