Dlaczego Raheem Sterling opuścił drużynę? Okradziono jego dom

Piłka nożna
Dlaczego Raheem Sterling opuścił drużynę? Okradziono jego dom
fot. PAP
Napadnięto na dom Raheema Sterlinga

Tegoroczne mistrzostwa świata są, dla Synów Albionu, bardzo udane. Trzy zwycięstwa, remis i jedynie dwa stracone gole to bilans Anglików, którzy w niedzielę rozprawili się z Senegalem 3:0, a w 1/4 finału zmierzą się z reprezentacją Francji. To właśnie w przeddzień meczu z mistrzami Afryki doszło do incydentu, który zmusił Sterlinga do opuszczenia drużyny.

Jak donosi BBC Sports, na dom Anglika przeprowadzono napad. W środku znajdowała się zarówno narzeczona, jak i dzieci Sterlinga, którym nic się nie stało. Jak podał Abka Fitz-Henley: "Praktycznie wszystko, co miało jakąkolwiek wartość materialną, zostało skradzione. Wszystko wygląda na dobrze zaplanowaną akcję". Anglik wrócił do Londynu, bezpośrednio po tym jak dowiedział się o zdarzeniu. To nie pierwszy raz, kiedy posiadłość Sterlinga pada celem bandytów - taka historia miała już miejsce w roku 2018, kiedy to złodzieje dokonali rabunku o łącznej wartości łupu na kwotę ponad 500 tysięcy funtów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ben White opuścił zgrupowanie reprezentacji Anglii i wrócił do domu

 

Zapytany o powód absencji Sterlinga selekcjoner Gareth Southgate określił go jako "sprawy rodzinne". Nie wiadomo, jaki będzie finał tej historii, a także czy jeden z liderów reprezentacji Anglii zdecyduje się na powrót do Kataru i kontynuowanie gry w turnieju. Jak podkreślił Southagate "Sterling otrzymał pełne wsparcie drużyny. Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie".

 

Sterling nie jest jedynym zawodnikiem, który opuścił reprezentację podczas trwania turnieju. Przed kilkoma dniami na podobny ruch zdecydował się obrońca Arsenalu - Ben White. Powody takiej decyzji pozostały nieujawnione.

 

Raheem Sterling podczas tegorocznych mistrzostw świata zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Obie zdobycze miały miejsce w pierwszym meczu grupowym z Iranem, który ostatecznie zawodnicy z Wysp zwyciężyli 6:2.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie