MŚ 2022. Jakub Kamiński: Wrócę do Niemiec jako lepszy zawodnik

Piłka nożna
MŚ 2022. Jakub Kamiński: Wrócę do Niemiec jako lepszy zawodnik
fot. Cyfrasport
Jakub Kamiński zabrał głos po odpadnięciu Polski z mistrzostw świata

Jakub Kamiński, który wystąpił w czterech meczach reprezentacji Polski w finałach piłkarskich mistrzostw świata w Katarze jest zdania, że to było dla niego bardzo dobre doświadczenie. - Wracam do Niemiec jako lepszy zawodnik - powiedział Polak grający w VfL Woilfsburg.

W Katarze Kamiński zagrał w podstawowym składzie w meczach z Meksykiem (0:0), Arabia Saudyjską (2:0) i Francją (1:3), a w spotkaniu z Argentyną (0:2) został wprowadzony do gry w drugiej połowie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Henryk Kasperczak wytyka błędy i zadaje trudne pytania. „Zespół jest na rozdrożu”

 

- Wracam do Niemiec jako jeszcze lepszy zawodnik, zdobyłem bowiem niezwykle potrzebne mi doświadczenie - powiedział Kamiński agencji DPA i dodał, że ma nadzieję, że również w kolejnym mundialu będzie mu dane wystąpić w drużynie narodowej.

 

W Katarze było jeszcze trzech jego kolegów z Wolfsburga. Ekwadorczyk Carlos Gruezo pożegnał się z imprezą po fazie grupowej, Robert Gumny, który jednak nie wystąpił w drużynie Czesława Michniewicza, oraz reprezentant Szwajcarii Ruben Vargas. Szwajcaria w meczu 1/8 finału zagra we wtorek z Portugalią.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie