NHL: Dramatyczny mecz w Dallas, zwycięstwo Minnesoty Wild

Zimowe
NHL: Dramatyczny mecz w Dallas, zwycięstwo Minnesoty Wild
fot. PAP
Hokeiści Minnesota Wild ze zwycięstwem

Hokeiści Minnesota Wild stoczyli w Dallas dramatyczny mecz, wygrywając po serii rzutów karnych 6:5 ze Stars. Goście prowadzili już 5:1, ale w trzeciej kwarcie roztrwonili prowadzenie.

Dogrywka w Dallas nie przyniosła rozstrzygnięcia. W tej sytuacji o wygranej jednej z drużyn miały przesądzić rzuty karne. Dwie pierwsze serie zostały wykorzystane przez oba zespoły. W trzeciej pomylił się gracz Stars i przed szansą stanął Frederick Gaudreau. Kanadyjczyk strzelił bekhendem i przesądził o wygranej gości 6:5.

 

ZOBACZ TAKŻE: NHL: Hokeiści Boston Bruins śrubują rekord

 

Gaudreau wykorzystał swoją szansę chwilę po tym, jak Roope Hintz zaprzepaścił swoją próbę. Hintz mógł zostać bohaterem spotkania, gdyż w regulaminowym czasie zaliczył drugiego w karierze hat-tricka. I to jego gol doprowadził do remisu 5:5, a w konsekwencji do dogrywki.

 

Drużyna z Minnesoty ma duże powody do radości, gdyż w podobnych okolicznościach w sobotę wygrała u siebie 5:4 z Anaheim Ducks.

 

- Najważniejsze to zachować spokój - skitował Gaudreau. Zespół Wild do czterech zwycięstw przedłużył swoja passę.

 

Na pocieszenie zawodnikom Stars pozostał fakt, że zdobyli co najmniej punkt po raz 10 w ostatnich 11 grach. "Gwiazdy" prowadzą w Central Division z 33 pkt. W tej samej grupie na 3. miejscu klasyfikowana jest drużyna Wild - gorsza o pięć "oczek".

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie