Znamy terminarz przyszłorocznych ME siatkarzy i siatkarek

Siatkówka
Znamy terminarz przyszłorocznych ME siatkarzy i siatkarek
fot. Cyfrasport
Ostatnie Mistrzostwa Europy Polacy zakończyli na 3. miejscu

Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) podała terminarz przyszłorocznych mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn. Polki rozegrają fazę grupową w Belgii w dniach 18 - 24 sierpnia, natomiast Polacy w Macedonii Północnej w dniach 31 sierpnia - 6 września.

Biało-czerwone fazę grupową rozegrają w belgijskim Ghent. Rywalizację rozpoczną starciem ze Słowenkami 18 sierpnia. Najtrudniejsze spotkanie czeka je 21 sierpnia - wtedy zagrają z aktualnymi mistrzyniami świata Serbkami. W grupie zmierzą się jeszcze z Węgierkami, Belgijkami i Ukrainkami. Ostatni mecz pierwszego etapu turnieju rozegrają 24 sierpnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy pierwszego gospodarza ME siatkarzy 2025

 

Jeśli Polki znajdą się wśród czterech najlepszych ekip w grupie A, awansują do 1/8 finału - ten mecz odbędzie się w Brukseli 27 lub 28 sierpnia. Ćwierćfinał w tym samym mieście zaplanowano na 30 sierpnia. W Brukseli zostaną także rozegrane półfinały oraz spotkania o medale, odpowiednio 1 i 3 września. Tytułu bronić będzie reprezentacja Włoch, która rok temu w Belgradzie pokonała w finale Serbię 3:1.

 

Polscy siatkarze rozpoczną turniej w Skopje 31 sierpnia starciem z reprezentacją Czech. Dzień później czeka ich spotkanie z teoretycznie najtrudniejszym rywalem w grupie - zespołem Holandii. Faza grupowa, w której zagrają jeszcze z Macedonią Północną, Danią i Czarnogórą, zakończy się dla nich 6 września.

 

W przypadku awansu do fazy pucharowej biało-czerwoni z Macedonii Północnej przeniosą się do Włoch, gdzie w Bari 9 lub 10 września rozegrają 1/8 finału oraz ewentualnie ćwierćfinał 12 września.

 

Półfinały oraz mecze o medale zaplanowano na 14 i 16 września w Bolonii. Tytułu będą bronić Włosi, którzy rok temu w finale w katowickim Spodku pokonali Słowenię 3:2.

OM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie