Poznaliśmy pierwszego gospodarza ME siatkarzy 2025

Siatkówka
Poznaliśmy pierwszego gospodarza ME siatkarzy 2025
fot. PAP
Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) ogłosiła w poniedziałek, że jednym z gospodarzy mistrzostw Europy siatkarzy w 2025 roku będzie Rumunia.

Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) ogłosiła w poniedziałek, że jednym z gospodarzy mistrzostw Europy siatkarzy w 2025 roku będzie Rumunia. Negocjacje z pozostałymi kandydatami do organizacji turnieju trwają.

Rumunia ma już doświadczenie w organizacji europejskiego czempionatu - w 2021 roku gościła najlepsze ekipy siatkarek. Europejskie zespoły siatkarzy po raz ostatni grały w tym kraju w 1963 roku. W przyszłym roku odbędą się tam natomiast plażowe mistrzostwa Europy do lat 22.

 

Zobacz także: Zacięty mecz reprezentacji Polski siatkarzy! Zwycięzcę wyłonił tie-break

 

"Dla Rumunii i rumuńskiej siatkówki to wielki zaszczyt móc gościć jedną z czterech grup mistrzostw Europy w 2025 roku. Mamy doświadczenie, które zdobyliśmy w 2021 roku podczas turnieju kobiet goszcząc jedną z grup w Cluj i jesteśmy pewni, że wszyscy nasi goście również tym razem poczują się jak w domu. Mam nadzieję, że te zawody zainspirują rumuńską drużynę siatkówki i wszystkich naszych młodych zawodników, którzy spotkają swoich idoli" - powiedział prezes rumuńskiego związku Adin Marian Cojocaru, cytowany na oficjalnej stronie CEV.

 

Pozostali organizatorzy rozgrywek zostaną oficjalnie ogłoszeni w późniejszym terminie, bowiem nadal trwają negocjacje z zainteresowanymi krajami.

 

Gospodarzami przyszłorocznego turnieju będą Bułgaria, Izrael, Macedonia Północna oraz Włochy. Izrael, który zastąpił Ukrainę, po raz pierwszy będzie współorganizatorem mistrzowskiej imprezy seniorów w siatkówce. Ukraińska federacja otrzymała natomiast obietnicę, że europejski czempionat odbędzie się w tym kraju w 2025 lub 2027 roku.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie