MŚ 2022: Portugalia - Szwajcaria. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

We wtorkowy wieczór poznamy ostatniego ćwierćfinalistę tegorocznego mundialu. Jedno jest pewne - będzie to zespół z Europy. Relacja i wynik na żywo meczu Portugalia - Szwajcaria na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:00.

W piątek zakończyła się faza grupowa mundialu, a dzień później wystartowała faza play-off. Na tym etapie każdy kolejny mecz jest decydujący - wygrany zostaje w turnieju, przegrany wraca do domu. Mecze mają więc dużo wyższą temperaturę i wywołują większe emocje u kibiców. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Ten piłkarz zachwycił Tomasza Hajtę. Poprowadzi zespół do sukcesu?

 

W ostatnim meczu 1/8 finału dojdzie do wewnątrzeuropejskiego boju. Portugalia zmierzy się bowiem ze Szwajcarią. To w powszechnej opinii najbardziej wyrównana para tego etapu.

 

Będzie to już trzecia konfrontacja tych drużyn w tym roku, bo wcześniej dwukrotnie rywalizowały w Lidze Narodów. Oba mecze wygrali ich gospodarze - w Lizbonie było 4:0, a w Genewie 1:0. Atut własnego boiska był decydujący również w obu spotkaniach w eliminacjach MŚ 2018 - oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0. Podobnie było w innych rozgrywkach - w półfinale pierwszej edycji LN latem 2019 Portugalia w Porto wygrała 3:1, a w fazie grupowej Euro 2008 w Bazylei to Szwajcarzy zwyciężyli 2:0.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Portugalia - Szwajcaria na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:00.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie