PlusLiga: Ważne zwycięstwo drużyny ze Lwowa

Drużyna Barkom Każany Lwów ma już na koncie trzy zwycięstwa.

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z drużyną Barkom-Każany Lwów 0:3 w spotkaniu 14. kolejki PlusLigi. Starcie beniaminków było niezwykle ważne dla układu dołu tabeli. Goście pewnie wygrali i sytuacja ostatniej w tabeli ekipy BBTS jest coraz trudniejsza.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku, przewagę zaczęła budować drużyna ze Lwowa (8:12, 10:15). Goście byli skuteczniejsi w ataku, a w kilku akcjach zadanie ułatwiły im proste błędy siatkarzy BBTS. Bielszczanie zerwali się do walki i w końcówce złapali kontakt (19:20). Kluczowe akcje wygrała jednak ekipa Barkom-Każany (21:25).

Gra obu ekip mocno falowała w drugiej partii. Najpierw prowadzili gospodarze (8:6), ale szybko inicjatywę przejął zespół ze Lwowa (9:12). BBTS nie rezygnował i odzyskał przewagę – gdy asem popisał się Konstantin Cupković było 16:14. Nie na długo jednak, bo kilka akcji później znów prowadzili przyjezdni (17:18). Wyrównaną partię zwieńczyła długa rywalizacja na przewagi. Wynik seta na 31:33 ustalił blokiem Jonas Kvalen.

Trzeci set to dobre otwarcie ekipy Barkom-Każany (1:6), która spokojnie utrzymywała wyraźną przewagę w dalszej części seta (7:12, 9:16 – po asie Murata Yenipazara, 12:20). Goście spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Stało się ono faktem po zepsutej zagrywce przeciwników (16:25).

Skrót meczu BBTS - Barkom:

Najwięcej punktów: Jake Hanes (22) – BBTS; Wasyl Tupczi (16), Julius Firkal (13), Artem Smolar (11), Jonas Kvalen (11) – Barkom-Każany. MVP: Artem Smoliar (7/10 = 70% skuteczności w ataku + 1 as + 3 bloki).

Barkom-Każany Lwów odniosły trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie, mają już na koncie 14 punktów i zajmują 13. miejce. BBTS Bielsko-Biała zamyka tabelę PlusLigi (2 punkty; mecze 1–13).

BBTS Bielsko-Biała – Barkom Każany Lwów 0:3 (21:25, 31:33, 16:25)

BBTS: Dawid Woch, Radosław Gil, Konstantin Cupković, Mateusz Zawalski, Jake Hanes, Roland Gergye – Bartosz Fijałek (libero) oraz Dominik Teklak (libero), Jakub Urbanowicz, Konrad Formela, Pierre Pujol, Wojciech Siek. Trener: Sergiej Kapelus.
Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen, Witalij Kuczer. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-12-06: PSG Stal Nysa – Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 20:25)
2022-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)
2022-12-06: Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)
2022-12-07: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:15, 27:25, 27:25)
2022-12-07: LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
2022-12-07: BBTS Bielsko-Biała – Barkom Każany Lwów 0:3 (21:25, 31:33, 16:25)
2022-12-08: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).